Valmieras Novadpētniecības muzeja speciālisti piedalīsies konferencē par mežsaimniecības vēsturi

14.Septembris, 2010
Ekonomika
Portālā

Ceturtdien, 16.septembrī, no plkst.11 Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies konference par mežsaimniecības vēsturi, kurā ar saviem lasījumiem piedalīsies arī Valmieras Novadpētniecības muzeja speciālisti.

Muzeja vēsturniece Regīna Valtenberga uzstāsies ar lasījumu „Meži senajā Tālavā: mīti un vēsture”, muzeja galvenā krājuma speciāliste Indra Vīlistere konferences dalībniekiem stāstīs par mežiem un parkiem Valmieras vēsturē, savukārt muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa uzstāsies ar lasījumu „Kur medīja prinči. Medību tradīcijas Valmieras novadā 18.-19.gs.”

„Iecere par šādas konferences rīkošanu radās jau pērn, kad mūs uzrunāja kolēģi no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja. Tā kā Vidzeme un arī Valmieras pilsētas apkārtne jau vēsturiski bijusi bagāta ar mežiem, labprāt atsaucāmies piedāvājumam un piedalīsimies konferencē, stāstot par mežsaimniecības vēsturi un attīstību Valmierā,” stāsta Valmieras Novadpētniecības muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa.

Valmiera joprojām ir viena no tām pilsētām, kurā harmoniski iekļaujas vairākas zaļās zonas, sniedzot iespēju valmieriešiem un pilsētas viesiem baudīt patīkamu atpūtu brīvā dabā. Ingrīda Zīriņa stāsta, ka Valmiera savulaik bijusi bagāta ne tikai ar mežiem un parkiem – tās apkārtnē bijušas arī ievērojamas medību vietas. Viena no tādām vietām bija netālu no Valmiermuižas esošais Iršu dārzs jeb medību parks, kuru 18.-19.gs. bieži apmeklēja dižciltīgi Krievijas iedzīvotāji.

Konferencē piedalīsies arī viens no vadošajiem etnogrāfijas pētniekiem, vairāku grāmatu autors Uģis Niedre, kā arī vēsturnieki no Raplas rajona Mahtras zemniecības muzeja (Igaunija). Paralēli zinātniskajiem lasījumiem Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā būs apskatāma arī mežsaimniecībai veltīta izstāde.

Komentāri
Pievienot komentāru