Valmieras novada izaicinājumi. II

- 27.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šodien otrā daļa no tā, ko savā pirmajā intervijā Liesmai pastāstīja Valmieras novada domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS. Jāpiebilst, ka dažām sarunā skartajām problēmām pa šo laiku, operatīvi strādājot jaunajiem domniekiem, jau rasts loģisks risinājums.

Temats, ko politiskie konkurenti izmantoja pirmsvēlēšanu cīņās – Valmieras industriālais parks. Par kādiem konkrētiem pieturas punktiem šajā sakarā jau varam runāt?

Mums ir notikusi nomas tiesību izsole, un būs pirmais nomnieks, kas ies iekšā vienā no patlaban gaļas kombināta teritorijā esošajām ēkām. Tā ka tas jau ir pirmais veiksmes stāsts. Vēl būtiskākās lietas bija par infrastruktūras cenu – cik par to būs jāmaksā? Par esošajām ēkām mums šī skaidrība ir, skaitļi ir nosaukti, tas, ka viens potenciālais īrnieks mums jau ir pieteicies, nozīmē, ka cena ir pieņemama. Konkrēto uzņēmumu nevaru atklāt, jo viss vēl ir izvērtēšanas procesā. Uz vecajām ēkām ir vēl viens interesents parādījies, protams, ir interese arī par jaunas ēkas būvniecību, šis konkurss gan patlaban apstājies. Varbūt šobrīd kāds pārmet mums, pašvaldībai, ka uzņēmējiem nav skaidri spēles noteikumi, tad jāteic, ka arī mums līdz galam tie nav skaidri, jo saistībā ar Eiropas fondiem ir jāpilda daudzi un dažādi dokumenti. Ieguldījumiem no pašvaldības puses ir viena atbalsta intensitāte, kas attiecas uz ceļiem, jau cita tam, kas attiecas uz inženiertīkliem un ēkām. Arī šeit ir ļoti sarežģīti aprēķini. Tiklīdz mums būs pabeigts iepirkums uz jaunās ēkas būvniecību, mēs precīzi varēsim nosaukt arī to cenu. Kamēr ir tik daudzas nezināmas lietas, ļoti grūti precīzi pateikt, jo mums pretī ir Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka, kā aprēķina šo nomas maksu. Kamēr ir pāris nezināmas pozīcijas, mēs nevaram tā vienkārši pateikt, ka tas, lūk, varētu būt tik un tik... Protams, esam jau sarunās minējuši, uz kādu ciparu šobrīd ejam, tie, kuriem bijusi interese, ir pateikuši, ka viņus interesē šis piedāvājums, taču, kamēr mums visi skaitļi nav precīzi zināmi, vairāk neko darīt uz priekšu nevaram.

ATDZIMIS NO JAUNA. Jāņa Daliņa stadions faktiski uzcelts trešo reizi – šoreiz pilnīgi no jauna. Moderns un multifunkcionāls.

Guntis Vīksna, teksts un foto

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru