Valmieras novada izaicinājumi. I

- 21.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras novada domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS viņpiektdien sniedza pirmo interviju Liesmai, esot jaunajā amatā. Šoreiz – tikai pirmā daļa no sarunas.

Sākšu ar vairāk personisku jautājumu. Ar ko atšķiras Valmieras mēra un Valmieras novada domes priekšsēdētāja darba diena, pienākumu saraksts?

Savu darba dienu plānoju līdzīgi, kā tas bija iepriekš, bet tagad skatāmo jautājumu apjoms kļuvis daudz, daudz plašāks. Ne tikai, kas attiecas uz Valmieru, bet uz visu novada teritoriju. Patlaban vēl tikai veidojam visu jaunā novada struktūru, varbūt vēl daudzās vietās neizprot – kā būs un kas būs... Ir jaunas, plašākas teritorijas, cilvēki, ar kuriem jādarbojas, ir jautājumi, kas jārisina, un jāiepazīstas ar daudzām tādām lietām, kas pilsētā līdz šim nav bijušas, piemēram, tas pats Burtnieku ezers. Ir daudz plašāks apskatāmo lietu loks! Protams, arī darbs tagad jau ar 19 deputātiem, nevis 15.

Vai apmierina ievēlēto deputātu kvalitatīvais un profesionāli orientētais sastāvs? No budžeta tēriņu viedokļa, manuprāt, tikai labi, ka nav ievēlēts neviens skolas direktors, toties ir zinīgi pašvaldību vadītāji un pieredzējuši lauksaimnieki...

Man ļoti patīk ievēlētais novada domes sastāvs, jo faktiski visa teritorija pārstāvēta gan ģeogrāfiski, gan arī pēc profesiju klasifikatora. Daudzu un dažādu nozaru pārstāvji, cilvēki, kuri gatavi iesaistīties praktiski jebkura jautājuma risināšanā arī ar savu darbu. To visu ņēmām vērā, veidojot pastāvīgo komiteju sastāvu, šobrīd gan tās strādā apvienotā režīmā, jo tagad – jūlijā un augustā – mums būs apvienotās komiteju sēdes, lai mēs varētu operatīvi pieņemt lēmumus. Katrā ziņā, jau skatoties uz tālāku perspektīvu, šobrīd redzam, ka cilvēki ir gatavi iesaistīties dažādu teritoriju problēmu risināšanā. Uzskatu, ka mums ir ļoti spēcīgs deputātu sastāvs.

Guntis Vīksna, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru