Valmieras novada BUB

- 13.Aprīlis, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Gads rit jau aprīlī, bet notikumi Ukrainā un pasaulē liek pārdomāt daudz dažādu lietu, gan aizvedot mūs patriotisku jūtu varā, gan līdz skumju un līdzjūtības izjūtām. 

Raugoties uz Ukraiņu tautas vienotību, patriotismu un pašaizliedzīgo rīcību, arī mēs, Valmieras novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji, pārskatām mūsu iespējas, sadarbību un sagatavotību dažādām ārkārtējām situācijām. 

Latvijā brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība darbojas jau 157 gadus, un šajā laikā esam pieredzējuši dažādus attīstības modeļus. Brīvprātīgo ugunsdzēsēju ziedu laiki bija pagājušā gadsimta sākumā līdz Otrā pasaules kara sākumam, kad katrs puika vēlējās kļūt par ugunsdzēsēju un biedru skaits ar katru gadu auga. Pēc Otrā pasaules kara ugunsdzēsība ar tās inventāru un iespējām tika atmestas vairākus gadus atpakaļ, jo padomju sistēma nāca ar savu redzējumu un inventāru, kādu Latvijā sen jau vairs neizmantoja. Bet brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība arī padomju laikos bija viens no svarīgiem instrumentiem, lai kontrolētu un nodrošinātu ugunsdrošības, ugunsdzēsības un civilās aizsardzības jomas.

VALMIERAS BRĪVPRĀTĪGO UGUNSDZĒSĒJU KOMANDA šogad pie jauniegūtā auto no vācu draugiem Gīterslo. Armanda Miķelsona foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru