Valmieras muzeja Izstāžu namā aicina izstāde «Gobelēns»

- 8.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 1. oktobrī, Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos tika atklāta Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde «Gobelēns». Izstādes autori ir 19 mākslinieki, no kuriem uz atklāšanu bija ieradušies deviņi. Pasākums tika atklāts ārā pie muzeja ar Agneses Geduševas saksofona spēli.

Pēc tam sekoja apsveikuma runa, un tad jau varējām doties muzejā, lai apskatītu ekspozīciju, kas veidota ar plašu diapazonu – no klasiskiem, smalki austiem gobelēniem līdz digitāliem un tādiem, kas robežojas ar šķiedras mākslu. Te apkopota visa iespējamā filozofija. Izstādes ekspozīciju papildina foto materiāli no mākslas darbu radīšanas procesiem.

Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne pastāstīja, ka arheoloģiskie izrakumi liecina, ka gobelēnam ir ļoti sena vēsture, to izmantoja jau senie ēģiptieši. 

Muzeja direktorei Ivetai Blūmai gobelēns saistās ar trīs burtiem «S»: sens, silts un stabils: «Manuprāt, šis ir izstādei pats īstākais laiks, kad mēs visi pārejam no siltā vasaras laika uz rudeni. Izstāde ir tik silta, katrs to sajutīs, ieejot izstāžu zālē.» Iveta Blūma novērtēja sava muzeja kolektīva ieguldījumu, jo pēc iepriekšējās izstādes bija jāveic pamatīga sagatavošanās. Īpašs paldies muzeja māksliniecei un noformētājai Andai Ledainei.

KOPĀ izstādes atklāšanā. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru