Valmieras Maratonā uzvar Serjogins un Sokunova

- 18.Septembris, 2018

Ap 3500 dalībnieku svētdien piedalījās ikgadējā Valmieras Maratonā.

Vienā no diviem populārākajiem Bigbank Skrien Latvija seriāla posmiem – 7. posmā Valmierā – daudzajiem dalībniekiem tika dota plaša iespēja pierādīt savu varēšanu kādā no sešām distancēm – maratona 42,195 kilometros, pusmaratona 21,0975 km, 12 vai 6 km distancēs, kā arī patriotiskajā Mans skrējiens Latvijai (2,3 km) vai 7,5 km garajā nūjošanas pārgājienā. Savukārt 2 līdz 12 gadus jaunie sportisti sacentās bērnu skrējienā, bet pavisam jaunākie – mazuļu rāpošanas sacensībās.

Pirmie, kā ierasts, sacensības rīta agrumā atklāja maratona un pusmaratona distances skrējēji. Garākajā distancē šogad skrēja vairāk par pusotru simtu dalībnieku. Uz pusi īsākajā – teju pustūkstotis dalībnieku. Skrējēju vidū šogad visai daudz ārzemju viesu – starp kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem arī spāņi, krievi, grieķi, zviedri, poļi, somi un dienvidafrikāņi.

Starp vīriem par šī gada Valmieras Maratona uzvarētāju jau otro gadu pēc kārtas kļuva Dmitrijs Serjogins, kurš visu distanci veica vienatnē un finiša līniju sasniedza pēc divām stundām 22 minūtēm un 14 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Kristaps Kaimiņš (2:28:51 h), bet trešais palika 2013. un 2015. gada uzvarētājs šajā distancē Kristaps Bērziņš (2:31:25 h). Dāmu starpā, tikai pēdējā no sešiem apļiem apsteidzot savu konkurenti Baibu Šņoriņu, uzvarēja Jekaterina Sokunova (3:03:23 h). Baiba finišēja otrā (3:05:21 h), bet trešā palika Līga Rusiņa (3:34:03 h).

Jāuzteic arī mūspuses skrējēju veikums. Kopvērtējuma augstajā 14. vietā un otrajā savā vecuma grupā (VM40) ierindojās valmierietis Ritvars Kalniņš (2:55:06 h). Maratona distanci veica arī Sandis Sabājevs (3:29:02 h), Māris Heinols (3:42:31 h), Renārs Lauzis (3:46:11 h), Ralfs Kuģis (3:49:34 h), Jānis Bebrītis (3:51:15 h), Mārcis Bogdanovs (3:51:28 h), Arnis Kurps (3:56:42 h), Klāvs Vasiļevskis (3:57:54 h), Jānis Danevičs (4:09:17 h), Deniss Čigunovs (4:13:15 h), Liene Kalniņa (4:18:21 h), Liāna Aldiņa (4:27:20 h) un Dāvis Sirmais (5:17:47 h).

Uz pusi īsākajā distancē uzvarētājs starp vīriešiem noskaidrojās tikai finiša spurtā – Jānim Višķeram un Valērijam Žolnerovičam visu distanci skrienot plecu pie pleca, spēka izšķirošajiem metriem vairāk bija palicis Jānim, kurš paceltām rokām finiša līniju šķērsoja ar laiku viena stunda deviņas minūtes un 32 sekundes, apsteidzot savu konkurentu par nieka divām sekundēm. Trešais Valmierā palika gulbenietis Kristaps Vējš-Āboliņš (1:13:28 h). Starp dāmām ātrākais solis distancē izrādījās viešņai no Lietuvas Vaidai Žūsinaitei (1:19:29 h), otrā palika 2015. gada Valmieras Maratona uzvarētāja Kitija Valtere (1:24:32 h), bet trešā – Natālija Kana no Krievijas (1:25:38 h). Labāko mūspuses skrējēju trijnieki: vīru starpā – Andis Gailis (1:23:58 h), Henrijs Lērme (1:24:16 h), Uģis Karasevs (1:26:37 h), dāmu – Liene Allere (1:31:29 h), Līga Valdmane (1:33:27 h), Asnāte Else (1:43:10 h).

835 skrējēju konkurencē 6 km skrējienā pie uzvaras tika pusmaratona «neveiksminieks» Žolnerovičs (0:17:59 h) un Žūsinaite (0:20:36 h). Uz pusi garākā distancē 572 skrējēju konkurencē uzvaras laurus plūca Reinis Hartmanis (0:38:41 h) un Guna Ģērmane (0:46:13 h).

Valmieras Maratons pēc tā atjaunošanas 2007. gadā šogad norisinājās jau divpadsmito reizi pēc kārtas.

LATVIJA SKRIEN VALMIERĀ. Skrējēju tūkstoši svētdien atkal piepildīja Valmieras ielas, lai piedalītos tradicionālajā Valmieras Maratonā.