Valmieras integrētā bibliotēka atsāk darbību

- 22.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras integrētā bibliotēka pamazām atsāk nodrošināt klātienes pakalpojumus, ievērojot sanitārajā protokolā norādītās prasības. Liesma devās ciemos, lai aprunātos ar Valmieras bibliotēkas direktori Dai­gu Rokpelni, direktores vietnieci, metodiķi Kristīni Kīni, Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāju Olgu Kronbergu un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktori Evitu Lantrāti par to, kas šobrīd aktuāls bibliotēkā.

«Bibliotēku darbā izsludinātā ārkārtas situācija izteiksmīgi ir apliecinājusi divas lietas. Pirmkārt, pēkšņi apstājās pēdējo divdesmit gadu laikā mērķtiecīgi un radoši veiktais darbs, veidojot publiskās bibliotēkas kā sabiedrības tikšanās vietas un kopienu centrus. Pasākumu un norišu darbība apstājās pilnīgi, jo cilvēki nedrīkstēja pulcēties. Savukārt ļoti patīkams pārsteigums ir par to, cik ātrā laikā ne tikai mūsu, bet arī visas Latvijas publiskās bibliotēkas pieņēma jauno izaicinājumu – pakalpojumu sniegšanu tikai virtuālajā vidē. Tas nebija ne pārsteidzoši, ne sarežģīti, jo ilgtermiņā līdztekus tradicionālo pakalpojumu nodrošināšanai esam strādājuši arī digitālo pakalpojumu virzienā. Bibliotekāru prasmes pilnībā atbilst darbam virtuālajā vidē, kā arī bibliotēkas lietotāji jau pirms krīzes bija pieraduši izmantot attālinātos pakalpojumus. Mūsu bibliotēkā no 13. marta līdz 13. maijam tika atcelti klātienes pasākumi, lietotāju apmācības un grāmatu apmaiņa, bet turpinājās intensīvs darbs attālināto pakalpojumu nodrošināšanā,» stāsta Daiga Rokpelne.

INTERVIJĀ VALMIERAS INTEGRĒTAJĀ BIBLIOTĒKĀ: (no kreisās) Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte, Valmieras integrētās bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga, Valmieras integrētās bibliotēkas direktores vietniece, metodiķe Kristīne Kīne, Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru