Valmieras HK izcīna vienu uzvaru pret Liepājas hokejistiem

- 17.Novembris, 2016

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā divdienniekā viesojās Liepājas hokejisti. Pirmajā spēlē viesi valmieriešus atstāja sausā ar 0:2. Toties otrā dienā valmierieši sagādāja sezonas pirmo zaudējumu Liepājas hokejistiem ar rezultātu 6:3.

Liepājas hokejisti uz Valmieru bija atbraukuši bez vairākiem līderiem, jo sestdien paralēli maču aizvadīja Virslīgas komanda. Tāpēc uz spēli izgāja gados jaunāki hokejisti no U18 komandas, tomēr nekas neliecināja, ka viesi būtu atbraukuši tāpat paslidināties. Varēja redzēt, ka jaunie hokejisti labi saspēlējušies savā jauniešu komandā, tāpēc valmierieši dažbrīd nespēja izsekot viesu radītajiem karuseļiem.

Pirmo spēli līdzīgi uzsāka abas komandas, neviena neizrādīja iniciatīvu būt vadošajā lomā. Spēles pirmajā periodā abas komandas izveidoja līdzīgi bīstamus momentus pie abiem vārtiem. Valmieras komandas vārtos atzīstami darbojās Toms Lauskis. Trešdaļas laikā valmieriešiem bija vairākas vārtu gūšanas iespējas, dažas bija simtprocentīgi izmantojamas, tomēr rezultāts pēc 20 minūtēm bija nemainīgs.

Spēles otrajā trešdaļā ar lielāku pašatdevi izcēlās liepājnieki, kuri dažbrīd iespieda Valmieras hokejistus aizsardzības zonā tik cieši kā desas šķēli starp divām maizītēm. Divas reizes valmierieši ļāva viesiem spēlēt vairākumā, tomēr vēju pilsētas pārstāvji iespējas neizmantoja. Mazāk nekā divas minūtes pirms trešdaļas beigām liepājnieki atklāja spēles rezultātu. Pēc garas nomaiņas Valmieras hokejisti nespēja nosegt savus pretspēlētājus, tāpēc liepājnieks iemeta ripu, atrodoties viens pats vārtu priekšā. Pēc otrās trešdaļas rezultāts par labu viesiem 0:1.

Spēles noslēdzošajā trešdaļā mājinieki laukumā iznāca ar mazliet nokārtiem deguniem. Tāpēc perioda piektajā minūtē tika ielaisti otrie vārti. Valmierieši atkal nespēja sadalīt savus pretspēlētājus, rezultātā ielaisti vārti. Spēles turpinājumā ripa vēlreiz atrada ceļu Valmieras komandas vārtu mūrī, tomēr šoreiz liepājnieks to raidīja apzināti ar slidu. Tāpēc rezultāts uz tablo palika nemainīgs 0:2. Mazāk nekā piecas minūtes pirms trešdaļas beigām izcēlās kautiņš starp Jēkabu Birzuli un Liepājas komandas hokejistu, šoreiz uzvaru svinēja Birzulis. Pāris minūtes pirms perioda beigām valmieriešiem laukumā devās sestais spēlētājs, iespējas bija, bet vārti netika gūti. Spēle noslēdzās ar Valmieras komandas zaudējumu 0:2.

Metienu attiecība par labu valmieriešiem 26:17.

Valmieras HK – HK Liepāja Juniors 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Vārti: 38:10 Butāns (Mitrofanovs, Grekovs) 0:1, 44:20 Novikovs (Štelmahers, Jākobsons) 0:2.

***

Otro spēli veiksmīgāk iesāka Valmieras hokejisti. Perioda piektajā minūtē mača rezultātu atklāja Mikus Ozols, kurš dienu iepriekš nepiedalījās spēlē. Nākamajā nomaiņā uz Valmieras komandas vārtiem tika nozīmēts soda metiens par neatļautu pretinieka turēšanu. Liepājnieks savu iespēju neizmantoja, un rezultāts palika nemainīgs 1:0. 14. minūtē valmierieši guva otros vārtus spēlē (Pauls Krūmiņš), tomēr minūti vēlāk viesi atguva vienus vārtus. Trešdaļa noslēdzās ar Valmieras komandas pārākumu 2:1.

Otrās trešdaļas pašā sākumā Matīss Megnis palielināja Valmieras komandas pārākumu 3:1. Pēcāk abas komandas apmainījās ar noraidījumiem. Perioda 15. minūtē stabilu pamatakmeni uzvarai ielika Megnis, kurš guva savus otros vārtus spēlē un ceturtos komandas labā. Trešdaļa noslēdzās ar mājinieku pārsvaru 4:1.

Trešā perioda ceturtajā minūtē Dāvis Zunde palielināja Valmieras komandas pārākumu 5:1. Perioda vidusdaļā viesi atguva vienus vārtus, pēc gūtajiem vārtiem liepājnieki vairākkārt iespieda mājiniekus savā aizsardzības zonā. Perioda 14. minūtē pirmos vārtus Valmieras HK sastāvā guva viens no Valmieras hokeja skolas progresīvākajiem hokejistiem, 2001. gadā dzimušais Kārlis Bucenieks. Liepājnieki vienus vārtus atguva, bet spēlē uzvaru svinēja Valmieras hokejisti ar rezultātu 6:3.

Paldies atbalstītājiem, kuri divu dienu garumā juta līdzi vietējiem hokejistiem! Nākamo spēli Valmieras HK aizvadīs 26. novembrī viesos pret Jūrmalas komandu.

Valmieras HK – HK Liepāja Juniors 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Vārti: 04:34 Ozols (Žagariņš, Megnis) 1:0, Krūmiņš (Gaisiņš, Bucenieks) 2:0, 14:40 Nazarovs (Štelmahers, Novikovs) 2:1, 21:03 Megnis (Ozols) 3:1, 34:33 Megnis (Žagariņš) 4:1, 43:31 Zunde (Ozols, Megnis) 5:1, 49:10 Mitrofanovs (Veiss, Alonderis) 5:2, 53:55 Bucenieks (Bīnerts) 6:2, 55:46 Ahtonovs (Butāns, Mitrofanovs) 6:3.