Valmieras Grand Prix BMX izcīna Kristens Krīgers, Latvijas BMX meistara titulu — Ansis Uškaurs

- 6.Septembris, 2016

Nedēļas nogalē BMX kluba Tālava velotrasē divas dienas norisinājās SCO Centrs BMX velotrases 15 gadu jubilejas sacensības. Sacensību pirmajā dienā norisinājās Valmieras Grand Prix BMX 2016, kur par uzvarētāju spēcīgāko vīru klasē kļuva jelgavnieks Kristens Krīgers. Dienu vēlāk 2016. gada Latvijas BMX Meistara titulu izcīnīja Ansis Uškaurs no Rīgas.

Sestdien Valmieras Grand Prix BMX 2016 sacensības bija pulcējušas 210 vietējos un ārvalstu BMX sportistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Spēcīgākajā elites un junioru vīru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja Kristens Krīgers no Jelgavas. Otrajā vietā ierindojās valmierietis Rihards Veide, bet trešajā vietā Ozolēnu pārstāvis Kristaps Vekša. Sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar Valmieras pašvaldības un Latvijas iesala dzēriena Zelta zirgs sarūpētajām balvām.

Uzvarētājus apbalvoja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents Edgars Dupats un Valmieras pašvaldības domes deputāts un Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs, kuri SCO Centrs BMX velotrasei 15 gadu jubilejā vēlēja turpināt un attīstīt iesākto vēl vismaz 15 gadu garumā.

Apbalvošanas ceremonijas laikā BMX kluba Tālava jaunākie sportisti gaisā palaida 15 lielus balonus, kas katrs simbolizē 15 gados paveikto — trasē notikušas daudzas vērienīgas sacensības, tajā skaitā seši Eiropas BMX čempionāta posmi, un šeit izauguši mūsu BMX olimpieši — Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksējeva, Artūrs Matisons un Ivo Lakučs. SCO Centrs BMX velotrasei ir Nacionālās sporta bāzes statuss, un tā nodrošina iespēju trenēties gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo trase aprīkota gan ar bērniem atbilstošu, gan ar Olimpiskajam standartam atbilstošu starta estakādi un šķēršļiem.

Svētdien turpat notika arī Latvijas Meistars BMX 2016 un 12. Valdeko klubu kauss BMX, kurā piedalījās 180 sportisti. Spēcīgākajā elites un junioru vīru kategorijā Latvijas Meistars BMX sacensībās uzvaru izcīnīja Ansis Uškaurs no Rīgas, aiz sevis atstājot Krievijas pārstāvi Ruslanu Iljasovu un trešās vietas ieguvēju Kristeru Lejiņu no Valmieras.

BMX klubu komandas divpadsmito gadu pēc kārtas sacentās par Valdeko klubu komandu kausu BMX, kur par uzvarētāju varēja kļūt BMX kluba komanda, kurai sešu braucēju labāko rezultātu summa ir visaugstākā. Divdesmit četru komandu konkurencē trešo gadu pēc kārtas par Valdeko BMX klubu kausa ieguvējiem tika nominēts BMX klubs RRS/Rīgas Favorīts. Otrajā vietā ierindojās mājinieki BMX klubs Tālava, bet trešajā vietā Ventspils BMX klubs Spars.

Sacensības organizēja BMX sporta klubs Tālava, un tās notika ar Valmieras pašvaldības, Burtnieku novada pašvaldības, būvuzņēmuma SCO Centrs, būvmateriālu lielveikala Būve, graudu iesala dzēriena Zelta zirgs, DUS Valdeko, veikalu Valrek, Vidzemes Mērnieks un atpūtas kompleksa Avoti atbalstu.