Valmieras daļa gaismas festivālā Staro Rīga 2018

- 15.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas (ViA) komanda kopā ar sadarbības partneriem izstrādājuši aizraujošu aktivitāti #izlīdziVītolam, ko ikkatrs interesents varēs izmēģināt gaismas festivāla «Staro Rīga 2018» laikā no 16. līdz 19. novembrim Valmieras pārstāvniecības telpās Rīgā, 11. novembra krastmalā 29.

Apmeklētāji interaktīvā veidā varēs iejusties diriģenta lomā, uzliekot virtuālās un papildinātās realitātes brilles, lai vadītu jaukto kori «Valmiera», kas izpilda dziesmu «Gaismas pils». Nozīmīgi, ka skaņdarba mūzikas autors Jāzeps Vītols ir dzimis Valmierā. Aktivitātes mērķis ir iesaistīt gaisma festivāla apmeklētājus un parādīt tiem, ka virtuālā realitāte var būt ne tikai aizraujoša, bet arī izglītojoša.

Valmieras pilsētas pašvaldības mērs Jānis Baiks uzsvēra, ka šī ir lieliska iespēja, lai piedalītos plaši apmeklētajā pasākumā Staro Rīga. «Līdz šim festivālos pārsvarā viss noticis ar izgaismošanu un attēliem, bet šāda veida aktivitāte ir kaut kas pavisam jauns, tāpēc man liels prieks, ka Vidzemes Augstskolai tas ir izdevies un radusies tāda interesanta ideja,» min J. Baiks, paužot prieku par Valmieras pilsētas sasniegumiem.

GATAVA DIRIĢĒT. Virtuālās un papildinātās realitātes brilles nodrošina, ka spēlētājs redz un dzird jauktā kora «Valmiera» dziedāšanu, savukārt rokā ir jātur kontrolieris, kas uztver kustības, atkārtojot diriģēšanas soļus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru