Valmiera/ORDO raksta vēsturi — iekļūst Aldaris LBL finālā!

- 17.Maijs, 2016

Pēc pārliecinošā snieguma pirmajā pusfināla sērijas mačā Valmierā mūsu basketbolisti saviem līdzjutējiem, kuri ar skaļām balsīm valmieriešiem līdzi juta arī vēju pilsētā Liepājā, nelika vilties arī otrajā cīņā, Kurzemē pārsteidzot mājiniekus ar ļoti pārliecinošu sniegumu gandrīz visu 40 minūšu garumā.

Liepāja/Triobet — Valmiera/ORDO 71:80 (15:24, 11:13, 9:21, 36:22)

Pirmajās trijās ceturtdaļās mājinieki izskatījās tik bezpalīdzīgi, it kā viņu darbību laukumā no Vidzemes būtu apvārdojusi Zilākalna Marta...  Viesiem abos laukuma galos sanāca gandrīz viss, liepājnieki ne grozā varēja trāpīt, ne īsti bumbu rokās noturēt.

Mūsējo, kam atkal liekais sastāvā bija Iļjins, starta ofensīva nedaudz piebremzēja pie 12:0 (Armands Šķēle 7, Mičels 5), taču arī turpinājumā viesu pārsvars šaubas neradīja. Viesi nenoliedzami kontrolēja situāciju laukumā, vienīgais trauksmes signāls bija abu starta varoņu noiešana malā ar spēles epizodēs gūtiem savainojumiem. Arī liepājniekiem zaudējums sastāvā — malā viens no līderiem Hikss. Otrajā ceturtdaļā mūsējo aktivitāte nedaudz apsīka, taču pēc pirmā puslaika valmieriešiem 11 punktu pārsvars — 37:26.

Mičels, vienīgais no trim cietušajiem, pēc lielā pārtraukuma atkal bija ierindā un 27. minūtē panāca viesiem plus 20 — uz tablo 50:30. Trešo ceturtdaļu ar maksimālo mūsējo pārsvaru mačā plus 23 pabeidza Vairogs, trāpot abus soda metienus — 58:35.

Pēdējā ceturtdaļā lielo pusi valmierieši turpināja tādā pašā garā, vēl 37. minūtē pēc Aigara Šķēles metiena esot priekšā 20 punktus (73:53).  Tad viesi nosprieda, ka viss jau padarīts, savukārt mājinieki, sajutuši necerētu brīvību, sāka lidot! Kad līdz pamatlaika beigām atlika 30 sekundes, Jānis Antrops ar trejaci panāca jau 69:76, taču tuvāk par 7 punktiem mājinieki netika. Viesiem uzvara ar 80:71 un vadība sērijā ar 2:0.

VALMIERA SPĒLĒS FINĀLĀ! Valmieras/ORDO basketbolisti un treneri līksmo — pirmoreiz Valmieras basketbola vēsturē mūsu pilsētas komanda izcīnījusi tiesības spēlēt Aldaris LBL čempionāta finālā par Latvijas čempionu zeltu! Edgara Vaivada foto