Valmierai/ORDO cerīgs deficīts Tartu

- 18.Marts, 2016

Otrdien mūsu basketbolisti Tartu aizvadīja pirmo no divām Triobet BBL čempionāta pusfināla spēlēm, tiekoties ar Igaunijas čempioniem — vietējo TU/Rock. Sekmīgi aizvadot mača otro puslaiku, valmierieši pārveda mājup tikai mīnus 4 punktus. Tā ir pavisam laba iestrāde, lai spētu uzvarēt trešdien savā laukumā ar vismaz 5 punktu pārsvaru un nodrošinātu vietu finālā.

TU/Rock – Valmiera/ORDO 68:64 (24:17, 18:16, 13:20, 13:11)

Abām komandām lauvas tiesu punktu, attiecīgi 57 un 50, guva starta piecnieku spēlētāji. Viesiem ārpus sastāva vienpadsmitnieka šoreiz pieredzējušie Gabrāns un Vairogs, tā arī laukumā netiek Iļjins un Vīņauds. Jo spēlei bija pārāk augsta likme...

Pirmais puslaiks paiet mājinieku zīmē, un 12. minūtē Soks panāk lielāko pārsvaru, 13 punktus, mājiniekiem pie 30:17. Mūsējie netiek galā ar Igaunijas izlases vīru Dorbeku, savukārt uzbrukumā šoreiz galīgi neass tradicionāli spēcīgais valmieriešu ierocis — tālmetieni. 16. minūtē pēc Jonāta metiena izdodas pietuvoties 4 punktu attālumā (27:31), tomēr 18. minūtē pēc Soka trejača jau mīnus 11 pie 29:40. Puslaiku pabeidz Kaufmanis — 33:44, un mūsējiem nopietns iemesls vīru sarunai ģērbtuvē...

Roberts Štelmahers un Gatis Melderis savējos sapurinājuši lieliem darbiem! Mājinieku labākais leģionārs amerikānis Harpers gan 22. minūtē panāk 44:33, taču ar veiksmīgu aizsardzību viesi apstādina pretinieku uzbrukumus, savukārt Armands Šķēle ar savu aktivitāti terorizē Tartu komandas groza sargātājus un 30. minūtē ar trejaci liek abām komandām visu sākt no gala — 51:51. Pēc 30 minūtēm mūsējiem vien 2 punktu deficīts — 53:55.

IGAUŅU BASKETBOLA EKSPERTS. Tartu mačā vislabāk nospēlēja Valmieras/ORDO vispieredzējušākais vīrs Armands Šķēle (ar bumbu): kuram gan labāk zināmi igauņu basketbola knifi, ja ne Armandam, kurš vairākas sezonas aizvadījis TU/Rock lielāko naidnieku — Tallinas Kalev/Cramo sastāvā. Edgara Vaivada foto