Valmierai skaļš neizšķirts Ventspilī

- 23.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Visas trīs svētdien notikušās Optibet Virslīgas spēles noslēdzās neizšķirti. Rezultatīvākajā no tām VALMIERA GLASS VIA un FK Ventspils sarūpēja četrus vārtus, no kuriem trīs uz valmieriešu sirdsapziņas. Spēle Ventspilī izvērtās visai interesanta, bet vēl interesantāki notikumi sekoja uzreiz pēc tās.

Pirmo reizi šajā sezonā Tamaza Pertijas sastādītajā pamata vienpadsmitniekā laukumā neizgāja komandas kapteinis Mārcis Ērglis (spēli noskatījās no rezervistu soliņa). Viņa prombūtnē kapteiņa apsējs tika uzticēts vārtsargam Vladimiram Lazarevam. Tikmēr komandā, un uzreiz sākumsastāvā, atgriezās vairāk nekā mēnesi bez spēļu prakses esošais Krišs Kārkliņš. Valmieriešiem palīdzēt jau otro spēli nevarēja arī Leo Lelis, kuru nomoka cirkšņa savainojums.

Atšķirībā no citiem Virslīgas klubiem (RFS un Riga FC), kuri šajā laikā (Eirokausu laikā) pašmāju turnīros nekautrējas laukumā sūtīt otros sastāvus, ventspilnieki (līdzās Liepājai) šādu praksi nepiekopj un spēlē ar stiprākajiem.

Arī trešā Ventspils un Valmieras spēle šajā sezonā izvērtās ļoti skatāma, ātra, īpaši jau otrajā puslaikā, kad talkā nāca arī visai stipras lietusgāzes — mitrā laukumā bumba ieguva paātrinājumu. Jāsaka — likumsakarīgi, ka pirmie vārtus šajā spēlē guva viesi, kuri pirmā puslaika vidū vairakkārt veidoja bīstamus uzbrukumus Ventspils aizsardzības zonā. Rezultatīvs otro spēli pēc kārtas izrādījās Ēriks Punculs, kuram vajadzēja vien pielikt kāju un iesist bumbu tukšos vārtos pēc Hektora Bagidī piespēles gar vārtiem. Mājinieki atbildēja piecas minūtes pirms pārtraukuma, kad neatvairāms sitiens zem pārliktņa no soda laukuma vidus padevās aizsargam Heliu Batistam.

Otrajā puslaikā, tā teikt, panesās atklātais futbols — uzbrukumi mainīja virzienus biežāk nekā vilcieni Rīgas-Jūrmalas maršrutā. Darba netrūka abiem vārtsargiem, labākā virslīgas vārtsarga statusu ar melnu muti rāvās aizstāvēt Lazarevs. Reizēm viņam talkā nāca arī neiedomājama veiksme, kuras pamatā šoreiz Ventspils futbolistu neskaitāmie pušieri — viņiem līdz spēles beigām vismaz reizes piecas nepadevās trāpīt pa bumbu tā, lai tā sasniegtu jau tukšos valmieriešu vārtus. Toties mērķis padevās mūsu futbolistiem, kad 57. minūtē pēc elegantas Puncula piespēles griezienā pret vārtiem precīzi bumbu tuvējā apakšējā stūrī  no soda laukuma robežas nogādāja Toluvalasī Emanuēls Arokodare. Nigēriešu uzbrucējam tie bija pirmie vārti četrās spēlēs, un noteikti ne pēdējie, jo vārtu momentus viņš rod regulāri, un katrā spēlē. Liktenīgais spēles moments nāca piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. Kad netālu no soda laukuma kreisā ārējā stūra galvenais tiesnesis Dmitrijs Naļivaiko saskatīja Kārkliņa pārkāpumu pret blāvu spēli aizvadījušo ventspilnieku līderi Tosinu Aijegunu. Šīs epizodes atkārtojums apliecināja to, ka Tosins tajā kritienu tika nosimulējis. Lai vai kā, pēc mirkļa Villelas raidītās bumbas lidojumu no soda sitiena izspēles ar galvu neitralizēt centās Ofosu Apija, bet neveiksmīgi, ieraidot to savos vārtos. Atlikušajās minūtēs kurzemnieki metās vētrainos uzbrukumos un tikai brīnumainā kārtā netika pie uzvaras vārtu guvuma. Un paldies Naļivaiko, ka noturējās un nenosvilpa nenotikušo pendeli, kurā tīri bumbu ukraiņu uzbrucēja Mihailo Serhijčuka reidā pēdējā mirklī izsita Oskars Madis Miķelsons. Otrā šāda svilpe būtu katastrofa. Par punktu šajā spēlē apmierināts nebija neviens, jāteic, abas komandas bija pelnījušas uzvaru.

Pēc spēles preses konference izvērtās par viena cilvēka teātri, un neuzminējāt, šoreiz tas nebija ekstravagantais gruzīns Pertija, bet gan ingušu izcelsmes uzņēmējs, FK Ventspils īpašnieks Adlans Šišhanovs, kurš, ierodoties tajā galvenā trenera Igora Kļosova vietā, veltīja veselu pusstundu, apspriežot tiesnešu nekompetenci un sūdzoties par viņa kluba apzinātu gremdēšanu, kā arī ar tikai sev pieņemamām metodēm aicinot atkāpties no LFF prezidentu Kasparu Gorkšu no ieņemamā amata, kurš viņaprāt ir visu nelaimju cēlonis. Atreferēt viņa stāstāmo atstāsim LFF Disciplinārlietu komisijai. Īsumā  — galvenais viņa sašutums šīs spēles sakarā bija šīs pendeles neiedošana pašās spēles beigās.

Mazāk emocionāls vēstījums par spēli bija Tamazam Pertijam: «Šodien abas komandas ļoti vēlējās uzvarēt. Turnīra tabulā atradāmies līdzās, abām bija plāni atrauties, bet ne viņiem, ne mums tas neizdevās. Kaut kāds paradokss — visās līdzšinējās tikšanās reizēs esam ar viņiem nospēlējuši neizšķirti. Visas trīs pēc satura bija futbola pilnas, šodien arī lietus to padarīja skatāmāku, atgādināja tādu kā spēli Anglijā. Man ļoti patika šī spēle. Esmu apmierināts tieši ar tās kvalitāti, šajā ziņā tā bija mūsu labākā šajā sezonā. Ierasti es būtu visai priecīgs par neizšķirtu izbraukumā, īpaši pret Ventspili, bet šodien jūtos nedaudz sarūgtināts, jo bijām ļoti tuvu tam, lai nopelnītu trīs punktus. Lai vai kā, jau pateicos saviem futbolistiem par spēli, viņi bija pelnījuši uzslavas. Praktiski 90 spēles minūtes, ar izņēmumiem trīs epizodēs, presingojām pretinieku. Pats galvenais, ka atrodamies uz pareizā ceļa, jūtu, ka mūsu sastāvs paliek arvien stiprāks, noturīgāks. Vēl nesen lauzu galvu, kuru kurā pozīcijā likt, bet šodien jau ir iezīmējies pamata sastāvs, un šis fakts mani ļoti priecē. Novēlu Ventspilij sekmes turpmākajās Eirokausu spēlēs.»

Pēc šīs kārtas situācija turnīra tabulā nav neko kardināli mainījusies — līderi ar 41 punktu 20 spēlēs ir Riga FC, seko RFS ar 35 p. (20), FK Spartaks — 30 p. (19), FK Ventspils — 28 p. (20), VALMIERA GLASS VIA — 27 p. (19), FK Liepāja — 25 p. (19), BFC Daugavpils — 21 p. (19), FK Jelgava — 20 p. (20) un tabulu noslēdz FK Metta ar 18 punktiem 20 spēlēs.

Valmieriešu nākamā spēle šo svētdien Rīgā, NSB Arkādija futbola laukumā pl. 19 pret RFS.

 

FK Ventspils VALMIERA GLASS VIA 2:2 (1:1)

Vārti: Batista 41’ — Punculs 20’, Arokodare 57’, Apija 85’ (s.v.)

Brīdinājumi: Kazačoks 56’, I.S.Stuglis 90’+1’ — Kārkliņš 37’, Arokodare 66’, Grjaznovs 90’+4’

Sastāvi: Kudrjavcevs (v), Litvinskis, Batista, I.S.Stuglis, Tīdenbergs, Kazačoks (k) (64’ Tālbergs), Palavandišvili (79’ Osipovs), Villela, Aijeguns, Svārups, Serhijčuks – Lazarevs (v, k), Apija, Miķelsons, Soloveičiks, Kārkliņš,  Bagidī (90’+2’ Grjaznovs), Agjemangs, Nakamura (63’ A. Jaunzems), Bogdaškins, Punculs, Arokodare.

Spēles tiesnesis: Dmitrijs Naļivaiko

Skatītāji: 586

ATTĒLS, kurš ļoti raksturo Ventspils un Valmieras futbola komandu cīņu pielijušajā laukumā svētdien Ventspilī — nenogurdināma neatlaidība no spēlētāju puses no spēles sākuma līdz tās beigām. FK Ventspils foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru