Valmierai — savs Nacionālās Skaļās lasīšanas čempions!

- 27.Marts, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Drosmīgi un aizrautīgi noritēja Nacionālās Skaļās lasīšanas 1. solis — kopā tajā iesaistījās vairāk nekā 200 dalībnieku Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmieras 5. vidusskolā, Gaujas krasta vidusskolā, Trikātas pamatskolā, J. Endzelīna Kauguru pamatskolā, Matīšu pamatskolā, Burtnieku Ausekļa pamatskolā, Ēveles pamatskolā. Līdz Valmieras reģionālajam finālam veiksmīgi bija tikuši 13 skaļie lasītāji.

2. solis 15. martā Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā pulcināja ne tikai finālistus, bet arī atbalstītājus un līdzjutējus. Finālistu vidū bija arī viesis no Salacgrīvas vidusskolas — 5.b klases audzēknis Ingars Ignatovs, kurš atveda līdzi arī Salacgrīvas meiteņu vokālo ansambli Agitas Zvejnieces vadībā.

Sacensības izvērtās draudzīgā un pacilātā gaisotnē, ko lielā mērā iespaidoja arī tiesneši: Valmieras Viestura vidusskolas latviešu valodas skolotāja Anda Upīte, Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Līga Bujane un LKA aktiermākslas 1. kursa students Artis Jančevskis. Skaļās lasīšanas finālisti bija nopietni gatavojušies sacensībām, tādēļ arī rezultāts bija iespaidīgs — klātesošie ar interesi un baudu noklausījās izvēlētos fragmentus. Pārsteidza arī izvēlēto grāmatu saraksts — «Debesu vanags», «Grega dienasgrāmata», «Ella un draugi», «Lapsu kalniņa mīklas», «Endera spēle» u.c.

Taču sacensībās vienmēr ir čempioni un uzvarētāji. Šoreiz čempiona titulu pārliecinoši ieguva Valmieras sākumskolas 5.c klases audzēknis Oskars Einbergs ar savu aizrautīgo un garšīgo lasījumu no grāmatas «Risto reperis un šausmīgā desa»! Godalgotās vietas ieņēma arī Valmieras sākumskolas audzēkņi Lauma Melnūdre (1. vieta), Kristians Deivs Grīviņš (3. vieta), kā arī Salacgrīvas pārstāvis Ingars Ignatovs (2. vieta). Apsveicam!

12. maijā uz Nacionālās Skaļās lasīšanas finālu Rīgā reģionālais uzvarētājs dosies ar savu klasi, lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas. Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (ceļojošo kausu) skolai un individuālas balvas. Tāpat valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru — iedvesmotāju.

2017. gada septembrī visā valstī ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi Latvijā tika uzsākta Skaļās lasīšanas sacensība 5. — 6. klašu skolēnu vidū. Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Lai mums visiem izdodas turpināt un pilnveidot šo aktivitāti!

Paldies «Globuss» SIA «Latvijas Grāmata» grāmatnīcai par sagādātajām balvām!

VĒLAM VEIKSMI mūsu čempionam Oskaram Einbergam! Fotomirkļus ķēra Gustavs Māziņš


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru