Valmierai 14 godalgas VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē

- 9.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Valmieras jaunieši mājās no VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādes pārveda septiņas zelta, piecas sudraba un divas bronzas godalgas, kas izcīnīto medaļu sarakstā viņus ierindoja sestajā vietā. Ar 195 godalgām ļoti pārliecinoši triumfēja Rīgas pilsēta, otrā – Daugavpils (80), tālāk Jelgava (58), Liepāja (43) un Jūrmala (41). Zelta un sudraba medaļu izcīnīja arī Beverīnas novads, to spēja Ralfs Baldiņš airēšanas slalomā. Vienīgo medaļu – zeltu – Kocēnu novadam izcīnīja Elizabete Krista Juraša jāšanas sporta konkūra disciplīnā.

Valmieras sportisti panākumus guva septiņos sporta veidos. Peldēšanā trīs zelti (100 m un 200 m uz muguras, 400 m brīvajā stilā) un viens sudrabs (200 m kompleksā) Kristapam Miķelsonam. Badmintonā Unai Bergai uzvara un otrā vieta sieviešu dubultspēlēs pārī ar Diānu Baltiņu. Vieglatlētikā zelts Jānim Sausajam (100 m barjerskrējienā) un mazās zviedru stafetes (100 m+200 m+300 m+400 m) dāmu komandai – Sintijai Penkai, Sonorai Pētersonei, Annai Brodei un Danielai Supei. Orientēšanās sporta sprinta distancē sudrabs Aijai Denijai Trēziņai un bronza vidējā distancē Jēkabam Ločmelim. BMX riteņbraukšanā zelts Līvai Lizetei Glāzerei. Jāšanas sporta konkūra disciplīnā sudrabs Kristinai Zomerai. Badmintonā sudrabs Edgaram Vaivadam ar Gustavu Ankravu vīriešu dubultspēlēs. Un visbeidzot – bronza airēšanas slalomā Elvim Fiļipovam.

Olimpiādes programmā Jelgavā tika iekļauti kopumā 27 olimpiskie un divi neolimpiskie sporta veidi (orientēšanās sports un skvošs). Lielākā daļa Olimpiādes sacensību norisinājās Jelgavā un tuvākajās sporta bāzēs, kā arī Brocēnos, Dobelē, Tukumā u.c. Sacensības airēšanas slalomā sestdien un svētdien notika Valmierā, airēšanas bāzē «Krāces».

LJO atklāšanas ceremonija ar dalībnieku gājienu Zemgales Olimpiskā centra stadionā notika piektdien. Par Valmieras karognesēju ceremonijā tika izvirzīts sporta meistara kandidāts, Latvijas jauniešu izlases dalībnieks, Valmieras Bērnu sporta skolas Augstas klases sportistu sagatavošanas centra peldētājs Kristaps Miķelsons. Kā redzams, Kristaps uz sevi liktās cerības ar uzviju sacensībās attaisnoja. Tāpat Kristaps šogad izcīnījis iespēju doties uz Eiropas Jaunatnes olimpisko festivālu, kas no 20. līdz 28. jūlijam norisināsies Baku, Azerbaidžānā.

KRISTAPS MIĶELSONS peldēšanā Valmierai sarūpēja trīs zelta godalgas un vienu sudraba.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru