Valmierā uzsāk darbību Centrs riska grupas jauniešiem

- 16.Aprīlis, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

«OPEN» radošais centrs ir vieta, kur riska grupas jaunieši (13 - ...) var iet un vienkārši pavadīt savu brīvo laiku vai arī radoši izpausties – vizuālajā mākslā, mūzikā vai pavārmākslā. Jauniešiem darbošanās šajos centros ir bez maksas. No 12. aprīļa tāds ir arī Valmierā, bet vēl daudz kas nepieciešams, lai centru varētu pilnībā iekārtot.

«OPEN» radošā centra mērķis ir mazināt riska grupas jauniešos atstumtības sajūtu, iesaistot viņus dažādās radošās aktivitātēs, tādējādi nostiprinot jauniešu paš­apziņu un ticību saviem spēkiem un dodot iespēju pārliecināties, ka gan viņi, gan viņu idejas ir vajadzīgas sabiedrībai. Centrā būs pieejama arī virtuves tehnika un pārtikas produkti, lai jaunieši paši sev varētu pagatavot siltu maltīti. «OPEN» radošie centri darbojas ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Jūrmalā un drīzumā būs arī Jelgavā. Centrs sadarbojas ar pašvaldību Sociālajiem dienestiem, Valsts probācijas dienestu un drīzumā sadarbība tiks veidota arī ar Latvijas Universitāti.

«OPEN» radošā centra vadītājs Edijs Klaišis stāsta:

««OPEN» radošais centrs nav ne izglītības iestāde, ne interešu centrs, ne krīzes centrs, ne arī sociālā pakalpojuma sniedzējs, tā ir organizācija, kas jauniešiem piedāvā saturīgi pavadīt brīvo laiku drošā vidē. Vispareizāk laikam būtu teikt, ka esam tāda kā «drošības saliņa», kur jaunieši var justies droši. Vieta, kur neviens viņiem nepārmetīs agrāk sagāztos podus un neviens nemācīs, kā pareizi dzīvot. Mēs dodam iespēju, lai riska grupas jaunieši var saturīgi pavadīt savu brīvo laiku. Viņi paši uz vietas sev var pagatavot ēst, produkti ir uz vietas.

Mēs darbojamies uz līdzfinansējuma pamata jeb, vienkāršāk sakot, no sabiedrības ziedojumiem. Tas, ka jaunietis vienreiz dullumā ir sastrādājis kādas blēņas, nenozīmē, ka šis cilvēks ir jānoraksta. Pie mums var nākt Valsts probācijas dienesta uzraudzībā esošie jaunieši. Tomēr šoreiz te ir runa tiešām par vienu reizi, nevis recidīvu, jo mana pieredze saistībā ar kādiem paziņām rāda, ka, ja ir uzraudzībā arī otro reizi, tam sekos trešā un ceturtā.

EDIJS KLAIŠIS. «OPEN» radošā centra foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru