Valmierā policija pieķer ģimenes ārstu narkotisko un psihotropo vielu neatļautā izrakstīšanā

- 7.Oktobris, 2010
Veselība un labklājība
Portālā

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojā uzsākts kriminālprocess pēc KL 250. panta „Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izsniegšana” pret Valmieras pilsētā praktizējošu ģimenes ārstu, kas tiek turēts aizdomās par nelikumīgu medikamentu, kas satur narkotiskās vai psihotropās vielas, izrakstīšanu, kas izdarīts mantkārīgā nolūkā vai citas personiskas ieinteresētības dēļ.

Kriminālprocesa ietvaros veikta saņemtās informācijas pārbaude un iegūti pierādījumi, ka ārsts pacientiem pret samaksu izrakstījis receptes psihotropo vai narkotisko vielu iegādei bez medicīniskas nepieciešamības. Kriminālpolicijas darbinieki pārbauda informāciju par vairākiem gadījumiem, kad ārsts nelikumīgi izrakstījis receptes zālēm, kuras nav tikušas lietotas ārstnieciskā nolūkā. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Krimināllikums paredz, ka par šo noziedzīgo nodarījumu persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku no viena līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un viņš turpina ārsta praksi.

Komentāri
Pievienot komentāru