Valmierā plāno nākamo Latvijas gadsimtu

- 22.Novembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Vakar Valmierā sākās un šodien turpinās jau sestais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF), kas Vidzemes industriālajā galvaspilsētā un Valmieras teātrī notiek otro gadu pēc kārtas. Pasākumu rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) kopā ar Valmieras pašvaldību.

Stundas ceturksni pirms sākuma Liesmai savu interesi par pasākumu apliecināja virkne dalībnieku. PLEIF mājastēvs – Valmieras mērs Jānis Baiks: «Liels prieks, ka mums izdevies jau otro reizi noorganizēt šo forumu, tas nozīmē, ka atzīts tas, ko pagājušajā gadā esam pozitīvu paveikuši. Šogad ir ievērojami lielāks dalībnieku skaits, tas nozīmē, ka interese par šo pasākumu aug. Šoreiz galvenā ievirze – kopumā paskatīties uz Latvijas stāstu: kas tas ir, kā mēs spētu Latviju pasniegt lielajā globālajā tirgū. Izcelt to īpašo, jo latvieši tomēr ir talantīgi, mums ir ļoti daudz labu, eksportspējīgu lietu, ko mēs izdarām, bet to visu vajag kaut kā kopīgi pasniegt, lai to vairāk iepazītu ārpus valsts robežām. Lai nevis katram būtu jācīnās par savu vietu zem saules, bet lai mēs varētu kopīgi kā valsts visiem palīdzēt un parādīt, uz ko esam spējīgi un ko varam izdarīt.»  Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš: «Būtu interesanti saprast, kā pasaules latvieši skatās uz mūsu (izglītības) reformu. No otras puses – mums pašiem saprast, kā mēs izskatāmies pasaules kontekstā. Kā mūsu vispārējā un profesionālā izglītība saistās ar nākotnes skatījumu, ar ekonomisko attīstību, ar darba vietām. Gribētos saprast mūsu izglītības perspektīvu: vai mēs tagad ejam pareizā virzienā vai ne.»

IET KARSTI! Vakarrīt darba pilnas rokas bija visai reģistratoru komandai – foruma viesi pirms desmitiem pie galda jau bija sastājušies nelielā rindiņā: vienus, iepriekš pieteikušos, gaidīja jau gatavas dalībnieku kartes, vēl citiem, kuri to nebija paguvuši izdarīt, atpazīstamības zīme tapa uz vietas. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru