Valmierā pārveido Rīgas ielas un Matīšu šosejas rotācijas apļa apstādījumus

8.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīgas ielas un Matīšu šosejas automašīnu rotācijas aplis Valmierā ir pirmais no septiņiem automašīnu rotācijas apļiem, kur atbilstoši SIA «ALPS ainavu darbnīca» izstrādātajai vienotajai pilsētas ielu rotācijas apļu apstādījumu dizaina koncepcijai sākta apstādījumu pārveidošana. 

Novada pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa stāsta: «Rīgas ielas un Matīšu šosejas krustojuma koncepcija balstās uz ainavas dažādību. Plānotajam apstādījumu kompozīcijas dizaina nosaukums PARKS. Apļa apstādījumu zonā tiks veidots reljefa pacēlums, piešķirot tam rombveida rakstu. Ņemot vērā blakus esošo Vienības laukumu, arī rotācijas apļa kompozicionālais virziens pavērsts uz parku.

Pilsētas apstākļiem piemērotie augu stādījumi plānoti tā, lai tie veidotu dekoratīvu ainavu iespēju robežās visos gadalaikos un būtu viegli kopjami. Tie projektēti zaļā un baltā tonalitātē, kas izvietoti romba veidā šahā. No zaļas tonalitātes apstādījumiem projektēti parastā kadiķa (Juniperus communis ‘Repanda’) un Dammera klintenes (Cotoneaster dammeri) klājiens. Gar rotācijas apļa malām projektēta Šmita vērmele (Artemisia schmidtiana ‘Nana’). 

RĪGAS IELAS UN MATĪŠU ŠOSEJAS rotācijas apļa pārveidoto apstādījumu vizualizācija. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Jānis - 10.Septembris, 2021 - 10:11

Šajā aplī braucēji, dodoties tālāk par tuvāko izbrauktuvi, ļoti bieži "aizmirst" ieslēgt pagrieziena rādītājus, tā radot pārpratumus aplī iebraucošajiem . Vai iecerētais pacēlums apļa vidū neaizsegs vieglo auto visai zemu novietotos pagriezienu rādītājus un pārpratumu nebūs vēl vairāk?

Pievienot komentāru