Valmierā – par eksporta niansēm

24.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā daudziem mūspuses uzņēmējiem, kuri savā biznesā jau sajūtas gatavi eksportam uz tuvākām un tālākām ārzemēm, bija unikāla iespēja tepat Valmieras drāmas teātrī noskaidrot ja ne visus, tad pašus galvenos spēles noteikumus pirms došanās eksporta tirgu meklējumos. Valmierā todien viesojās 32 ārvalstīs rezidējošie Latvijas Republikas diplomāti, kuri iepazinās ar pašvaldības darbu un attīstības virzieniem, vietējo uzņēmumu piedāvājumu un iespējām, kā arī pārrunāja ar viņiem jautājumus, kas skar eksporta iespējas dažādās pasaules valstīs.

Liesma saietā pabija tūlīt pēc pusdienu pauzes, kad ciemiņi pēc priekšpusdienā noklausītās Valmieras pašvaldības prezentācijas posās uz dienas otro cēlienu.

Valmieras mērs Jānis Baiks: «Valmierā šodien ieradušies ekonomikas lietas pārstāvošie Latvijas vēstniecību darbinieki, šis viņiem ir ikgadējais izbrauciens ārpus Rīgas. Pērn diplomāti pabija Liepājā, šoreiz viesojas Valmierā. Mums vispirms ir ļoti labi sevi jāparāda – kas notiek reģionā un kādās sadarbības formās mēs esam ieinteresēti. Tāpēc šodien ir lielas iespējas uzņēmējiem, jo vispirms būs tikšanās, kur apstāstīs, ko vispār vēstniecības var darīt eksporta atbalsta jomā, bet pēc tam būs kontaktu birža, kur katram būs iespēja aprunāties ar konkrētās valsts pārstāvi. Domāju, ka šāda iespēja jāizmanto.»

KONTAKTU BIRŽA DARBA ATMOSFĒRĀ. Pie visiem galdiņiem teātra foajē notika aktīvas diskusijas starp diplomātiem un uzņēmējiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru