Valmierā notiks balsojums par Latvijas izcilību Eiropā

9.Augusts, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

10.augustā Valmieras pilsētas iedzīvotāji un viesi Eiropas Komisijas pārstāvniecības izveidotajā teltī varēs balsot par Latvijas izcilību apliecinošiem faktiem Eiropā un pasaulē. Pasākuma apmeklētāji varēs rakstīt novēlējumus Latvijai, Eiropai un pasaulei izkalt veiksmes eiro monētas, piedalīties īpašā spēlē un citās aktivitātēs. Plkst. 16:00 pasākuma dalībniekus uzrunās divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka un Valmieras pilsētas mērs Inesis Boķis.

Jau no maija sākuma ikviens var piedalīties sociālajā kampaņā „Tas ir fakts!”, kas radīta ar mērķi atgādināt, ka Latvijai un tās iedzīvotājiem ir daudz panākumu, kas ikdienā tiek nepelnīti aizmirsti, bet citviet Eiropā un pasaulē augsti novērtēti. Kopumā kampaņas „Tas ir fakts!” ietvaros par Latvijas izcilību Eiropā un pasaulē apliecinošiem faktiem šobrīd nobalsots gandrīz 54 000 reižu. Balsojums klātienē  jau noticis festivālā Positivus, Kuldīgā, Gulbenē, Alūksnē un Rēzeknē, bet 10.augustā tas notiks arī Valmierā. Eiropas Komisijas pārstāvniecības izveidotā telts atradīsies pie Valmieras Kultūras centra un darbu sāks jau no 10:00 rītā.

Eiropas Savienība 2013.gadu ir pasludinājusi par Pilsoņu gadu, atgādinot par iespējām un ieguvumiem, ko katra cilvēka dzīvē devusi Latvijas dalība ES, - sākot ar Eiropas naudas miljardiem un iespēju mācīties ārzemēs un beidzot ar lētākiem mobilo sakaru viesabonēšanas tarifiem. “Jaunais tilts pār Gauju, viena no vērienīgākajām ēku siltināšanas programmām Latvijā – Eiropas naudas klātbūtni Valmierā nevar nepamanīt. Tomēr jāatceras, ka Eiropa ir ne tikai miljoniem latu, kas tiek ieguldīti ielu uzlabošanā vai ēku remontos – Eiropa esam mēs paši, un Latvijā netrūkst cilvēku, lietu un darbu, ar ko lepoties visas Eiropas un pasaules mērogā. Tādēļ īpaši priecājos par iespēju piedalīties Goda un Gada valmieriešu godināšanā un uzzināt par valmieriešu sasniegumiem, jo tie vēlreiz pierāda – mums ir daudz spēcīgu personību, kas ar savu darbu un dzīvi var būt piemērs un dāvāt iedvesmu citiem ļaudīm gan Latvijā, gan Eiropā,” saka I.Šteinbuka.

Apmeklējot Eiropas Komisijas pārstāvniecības izveidoto telti, iedzīvotāji varēs ne tikai balsot par Latvijas izcilību apliecinošiem faktiem Eiropā, bet arī rakstīt savus novēlējumus „Labo domu lidlaukā”, kalt veiksmes eiro monētas un ar interaktīvas kartes starpniecību iepazīt sava novada izcilas personības, ar kuru sasniegumiem lepojas gan Latvijā, gan Eiropā, gan pasaulē. Tāpat būs iespējams salikt milzu mozaīku, piedalīties īpašā spēlē un diskusijās.

Dažādas kampaņas aktivitātes notiks līdz pat Latvijas valsts proklamēšanas dienai, kad tiks paziņoti balsojuma gala rezultāti, un taps stāstu sērija par Latvijas cilvēkiem, kas veiksmīgi strādā citur Eiropā, un citu valstu eiropiešiem, kas par savu dzīves vietu izvēlējušies Latviju. Šobrīd jau iepriekš izveidotajām balsojuma 10 kategorijām: „Skanīgā balss”, „Dabas stūrītis”, „Svētku svinētāji”, „Sieviešu karaļvalsts”, „Gaišās galvas”, „Skeptiķi”, „Digitālā lielvalsts”, „Alus darītāji”, „Teātra templis” un „Ledus zeme”, pievienojušās vēl divas – „Sēņotāji” un „Sportisti”. Ar pārliecinošu balsu vairākumu pirmajā vietā ierindojas „Skanīgā balss” (vairāk nekā 12000 balsu), tai seko „Dabas stūrītis” (vairāk nekā 10000 balsu) un „Svētku svinētāji” (vairāk nekā 7500 balsu).

Līdz pat novembrim balsojums turpināsies sociālajā platformā draugiem.lv/esmaja. Sociālās kampaņas ietvaros, lai atgādinātu par Latvijas unikalitāti un panākumiem Eiropā, savu viedokli pauž arī sabiedrībā zināmas personības: divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, pavārs Mārtiņš Sirmais, mūziķis Raimonds Tiguls, teātra režisors Jans Villems van den Boss un uzņēmējs Bernārs Laranē. Arī ar viņu vēstījumu var iepazīties kampaņas lapā draugiem.lv/esmaja.

Komentāri
Pievienot komentāru