Valmierā norisinājusies talka, Gaujā dodoties ar SUP dēļiem

5.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība organizācijas «Let’s do it World» iniciētās kampaņas «Save Our Sea» («Glābsim mūsu jūru») jeb «SOS» ietvaros organizēja talkošanas un monitoringa akciju. Talkotāji atkritumus Gaujas krastos vāca, upē dodoties ar SUP dēļiem. Šīs aktivitātes mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību piesārņojumam ūdenstilpēs, kā arī veikt novērtējumu par Gaujas piesārņojumu pilsētā.

Stāsta novada pašvaldības speciāliste Elizabete Ločmele: «Lai gan sākotnēji tika plānots, ka akcija norisināsies, talkojot abos Gaujas krastos Valmieras pilsētas robežās, tā tomēr noslēdzās jau pusceļā, Kazu krācēs. Atkritumu atrašana Gaujas krastos prasīja lielu vērību, kā arī izveicību, lai piekļūtu atrastajam. Šo iemeslu dēļ virzīšanās pa upi notika lēni. 

Nepilnus trīs kilometrus veiktajā posmā tika savākti seši atkritumu maisi, kurus 80% piepildīja stikla un PET pudeles. Jāpiezīmē, ka nevienai no atrastajām pudelēm nebija depozīta sistēmas uzlīmes, kas, pirmkārt, nozīmē, ka šīs pudeles dabā ir jau ilgāku laiku, otrkārt, depozīta sistēma strādā labi. Tāpat arī tika atrasti plastmasas maisiņi, čipsu paku iepakojumi un putuplasta gabali. Kā interesantākos atradumus varētu minēt čību, gumijas bumbu un skriešanas apavu pāri. Sākumā atradām vienu kurpi, pēc 500 metriem arī otru. Tika atrasta arī metāla kafijas bundža, kurā iekšā joprojām bija kafija.

Matīsa Toma Brūvera foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru