Valmiera liek trūkties čempioniem

- 3.Aprīlis, 2019

VALMIERA GLASS VIA futbolisti līdzšinējā Optibet Virslīgas sezonā jau izcīnījuši tikpat uzvaru, cik kopumā pērnās laikā, proti – divas. Pēc uzvaras pār Daugavpili svētdien Rīgā Tamaza Pertijas vadītie valmierieši ar 1:0 (1:0) pārspēja 2018. gada Virslīgas uzvarētājus Riga FC.

Virslīgas turnīrs aizvadītās nedēļas nogalē atsākās pēc divu nedēļu pauzes, kas bija sakarā ar valstsvienības cīņu EČ kvalifikācijas turnīrā. Pa to laiku klubi steidza nokārtot vairāku ārvalstu futbolistu pārejas, to starpā arī mūsējie – svētdien laukumā pirmo reizi oficiālā spēlē Valmieras kreklu piemērīja brazīliešu centra aizsargs Leonardo Silva Lelis, kā arī francūzis ar Beninas pasi Džonugbe Pasifiks Hektors Bagidi (uzbrucējs). Līdzās abiem sākuma vienpadsmitniekā izgāja arī jau pret Daugavpili redzētie – balsta pussargs, ukrainis Oleksijs Helovani un japāņu pussargs Šunsuke Nakamura. Uzvarētāji sastāvu nemaina – cīņu uzsāka arī vārtsargs Vladislavs Lazarevs, pussargs Boriss Bogdaškins, aizsargi Klāvs Kramēns, Jānis Krautmanis un Krišs Kārkliņš, uzbrucējs Ēriks Punculs un komandas kapteinis Mārcis Ērglis.

Liels bija spēles skatītāju izbrīns, kad jau ar pirmajām minūtēm, Pertijas uz priekšu dzīti, valmierieši burtiski vazāja pretinieku viņu laukuma pusē. Titulētie rīdzinieki attapās vien spēles 10. minūtē, kad tiem sāka izdoties pieturēties pie bumbas, bet līdz Lazareva vārtiem tikt tā vai tā neizdevās (mūsu vārtsargs spēlē pa īstam iesaistījās vien ap 35. minūti). Valmierieši pirmajā puslaikā jaunieceltā baltkrievu speciālista Oļega Kubareva vadītos vienkārši noskrēja. Augstā intensitāte nesa arī savus augļus – spēles 32. minūtē pēc Kārkliņa brīvsitiena izspēles no laukuma kreisās puses soda laukumā labi par bumbu pacīnījās Punculs, tā palīdzot Bagidi no tuvas distances netraucētam triekt to vārtu tīklā. 21 gadu jaunais futbolists savu vārtu guvumu atzīmēja, aizskrienot pateikties trenerim Pertijam. Pašā puslaika izskaņā savus otros vārtus čempionātā varēja gūt Ērglis, diemžēl abas simt procentu iespējas dažu sekunžu laikā viņš izmantot nespēja – pirmajā bumbu atvairīja rīdzinieku vārtsargs Maksims Uvarenko, bet otrajā bumba lidoja pāri vārtiem.

Otrais puslaiks aizritēja Riga FC nespējā uzlauzt Valmieras vārtus, spēka vēl vienai izrādei arī valmieriešiem vairs neatlika – visi tika atstāti pirmajā. Tā arī tas pagāja – tā teikt, Starkova zelta laiku Latvijas izlases labāko uzvaru garā – veidojot bastionus ap Koļinko vārtiem un gaidot, kad mazais nazītis Verpakovskis aizskries un iesitīs. Skaitot minūtes līdz spēles beigām, šis mirklis ļoti atgādināja pērnā gada 3. oktobrī uzvarā pār Jūrmalas Spartaku piedzīvoto, kad pēdējās minūtes līdz uzvarai vilkās kā gadi un katrs pretinieku uzbrukums tika pavadīts ar vieglu izbīli. Bet līdzīgi kā tajā spēlē, pateicoties visu spēlētāju pūliņiem, uzvaru mums izdevās nosargāt.

Vēlāk centrālie mediji to nosauca par sensāciju, es gan par piemērotāku apzīmējumu izvēlētos vārdu salikumu – likumsakarīga uzvara. Valmieras futbolisti lieliski izmantoja rīdzinieku nenoskaņošanos šai spēlei. Vēl trīs punkti, un skaties – VALMIERA GLASS VIA pēc šīs nedēļas atrodas tabulas otrajā pozīcijā kā vienīgā, kas vēl nav ielaidusi vārtus. Ar deviņiem punktiem trijās spēlēs pirmajā pozīcijā atrodas RFS, aiz mums ar sešiem punktiem trijās spēlēs mūsu šīs sestdienas pretinieki FK Ventspils (spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā pl. 18).

VALMIERAS otrās uzvaras turnīrā kaldinātājs Hektors Bagidi cīņā ar rīdzinieku aizsargu Elvi Stugli. Jura Gūtmaņa foto