”Valmiera Glass/ViA” gaidāma grūta cīņa par vietas saglabāšanu Virslīgā

20.Augusts, 2018
Sports
Portālā

Latvijas futbola Virslīgas debitante „Valmiera Glass/ViA” vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru aizvadītajās 17 spēlēs, taču ļoti pieticīgu sezonu aizvada arī tās nosacīti galvenā konkurente cīņā par palikšanu Virslīgā „Metta/Latvijas Universitāte” un abas komandas šķir tikai pieci punkti. Valmieras komandas iespējas atlikušajā turnīra daļā apdzīt „Mettu” bukmeikeru vērtējumā gan tiek vērtētas pieticīgi.

Valmiera Glass/ViA” sezonas sākumu Virslīgā sagaidīja ar ambiciozu noskaņojumu. Lai arī komandas pārstāvji neslēpa, ka sastāvs uz papīra nav tik spēcīgs kā pārējām komandām, tika cerēts, ka ar cīņassparu, savu skatītāju atbalstu un pretinieku pārsteigšanu izdosies ik pa brīdim iekost favorītiem. Nosacīti līdzvērtīgās spēles pret „Ventspili” un „Spartaku” (1:3 un 2:4) raisīja cerību, ka komandai izdosies iespēlēties, tāpat tālu nebija pirmā uzvara – aprīļa izskaņā 84. minūtē izdevās izvirzīties vadībā 2:1 pret „Mettu”, taču pretinieki paspēja atspēlēties (2:2).

Taču turpinājumā Valmierai klājies daudz ļaunāk un nācās pieredzēt vairākas sakāves ar četru un piecu vārtu starpību, arvien skaidrākai kļūstot līmeņu atšķirībai starp Valmieras komandu un Virslīgas līderēm. Pēc desmit aizvadītām spēlēm no Valmieras komandas galvenā trenera amata tika atbrīvots Gatis Ērglis, bet vasaras gaitā komanda sastāva komplektācijā arvien lielāku uzsvaru centās izdarīt uz leģionāru piesaistīšanu, taču ar ierobežotiem līdzekļiem atrast futbola tirgū Latvijā spēlēt gatavus talantus ir ļoti grūti.

„Valmiera Glass/ViA” rēķinā pagaidām nav nevienas uzvaras Virslīgā – 17 spēlēs gūti tikai divi neizšķirti, abi pret tiešo konkurenti „Mettu/LU”, kas jau vairākas sezonas pēc kārtas finišējusi priekšpēdējā vietā Virslīgā un piedalījusies pārspēlēs. Valmieras izredzes saglabāt vietu Virslīgā nerādījās spožas, taču – Andra Riherta vadītā „Metta/LU” arī šosezon no vadošā sešinieka atpaliek visai tālu un, lai arī reizi pa reizei spēja piedāvāt konkurētspējīgu cīņu, 17 spēlēs bija tikusi tikai pie diviem punktiem vairāk nekā Valmiera, atstājot jautājumu par izkrišanu no līgas aktuālu.

Situācija piedzīvoja nozīmīgas pārmaiņas 18. augustā, kad „Metta/LU”, kas šosezon pirmoreiz savā vēsturē tikusi arī Latvijas kausa pusfinālā, izbraukumā ar 1:0 apspēlēja nelielā krīzē ieslīgušo „Liepāju/Mogo”.  „Mettai” tā bija pirmā uzvara šosezon un vienā rāvienā gandrīz dubultoja punktu skaitu kopvērtējuma tabulā. Tagad Valmierai ir divi punkti, bet „Mettai” – septiņi.

Abām komandām vēl atlikušas divas savstarpējās spēlēs, no kurām nākamā gaidāma jau pavisam drīz – 25. augustā. „Betsafe” sporta likmes liecina, ka „Valmieras” komandas izredzes izvairīties no pēdējās vietas Virslīgā kļuvušas krietni mazākas nekā iepriekš, un šobrīd šāds scenārijs – samierināšanās ar astoto vietu - novērtēts ar apmēram 91% ticamību.

Teorētiski Valmierai var pietikt ar to, ka abās savstarpējās spēlēs pret „Mettu” tiek izcīnīta uzvara. Taču jārēķinās ar to, ka sezonas izskaņā nedaudz vieglāk ievainojamas varētu kļūt favorītes, kuras zaudējušas reālas izredzes uz čempionu titulu vai arī vietu Eirokausos. Šajā ziņā jāizceļ „Jelgava”, kas arī šosezon spēlējusi pieticīgi un ar tikai 13 gūtiem vārtiem ir mazrezultatīvākā komanda līgā. „Valmiera” aizvadījusi par vienu spēli mazāk, bet tāpat guvusi 16 vārtus, tiesa, valmierieši ir pārliecinoši sliktākajās pozīcijās, salīdzinot ielaisto vārtu skaitu.

Pastāv gan iespēja, ka „Valmiera Glass/ViA” nākamsezon spēlēs Virslīgā par spīti tam, ka palika pēdējā vietā šosezon. Jaunā LFF vadība apsverot iespēju paplašināt Virslīgu līdz desmit komandām, kas nozīmētu ierastā formāta maiņu. Tiesa, arī iepriekšējā LFF vadība līdzīgu mērķi bija uzstādījusi jau labu laiku iepriekš, un Virslīgas paplašināšana pēdējos gados vienmēr tika atlikta gaužām praktisku iemeslu dēļ, piekāpjoties Latvijas futbola reāliju priekšā.

Komentāri
Pievienot komentāru