Valmiera FC trešā uzvara pēc kārtas

- 14.Augusts, 2020

Lai arī Optibet Virslīgas futbola čempionāta otro apli Valmiera FC komanda uzsāka ar sāpīgiem zaudējumiem līdervienībām Riga FC ar 0:1 un RFS ar 2:5, turpmākajās trīs kārtās valmierieši laukumu atstāja kā uzvarētāji. Vispirms 3. augustā savā laukumā ar 3:0 tika sagrauts FK Ventspils virknējums, bet pēc tam 7. augustā izbraukumā tikai mača izskaņā tika izcīnīts izšķirošais 3:2 pārsvars pār sīksto virslīgas debitantu FK Tukums 2000/TSS, kas mūsējiem allaž bijis neērts pretinieks – savus trešos vārtus šajā spēlē 90. minūtē tukumniekiem iesita valmieriešu uzbrukuma līderis Tolu Arokodare, ar 12 panākumiem nostiprinoties līgas snaiperu saraksta galvgalī.

Trešdien Slokas stadionā, sacenšoties ar turnīra tabulas kaimiņiem un pretendentiem uz bronzas godalgām FK Spartaks (Jūrmala), kurā spēlē virslīgas otrs rezultatīvākais futbolists Nemaņa Belakovičs, rezultātu 11. minūtē atklāja valmierieši – Kriša Kārkliņa centrējumu vārtu guvumā pārvērta nenogurdināmais snaiperis Tolu Arokodare. Taču drīz vien bezkaunīgie viesi nokļuva 1:2 zaudētājos, jo vispirms 15. minūtē Belakovičs izcēlās ar meistarīgi izpildītu tiešo brīvsitienu, bet divas minūtes vēlāk mērķi sasniedza Ariagnera Smita tālšāviens. Īsi pirms došanās pārtraukumā mača 42. minūtē pretinieku soda laukumā Krišs Kārkliņš izdarīja augsto piespēli un Tolu Arokodare augstā lēcienā ar galvu raidīja bumbu jūrmalnieku vārtu apakšējā stūrī, izlīdzinot rezultātu – 2:2.

Kad bija nospēlētas 12 minūtes 2. puslaikā, kļūdījās jūrmalnieku vārtsargs Dāvis Ošs, ko nekavējās izmantot Daniils Skopenko, kam šis bija debijas mačs valmieriešu sākumsastāvā virslīgas turnīrā.

Spēles turpinājumā izdevības bija gan laukuma saimniekiem rezultātu izlīdzināt, gan viesiem nostiprināties vadībā, taču 3:2 valmieriešu labā tā arī saglabājās līdz mača beigām, ļaujot mūsējiem ar 14 kārtās izcīnītiem 24 punktiem nostiprināties turnīra tabulas trešajā pozīcijā. Par pieciem punktiem mazāk ir tuvākajiem sekotājiem jūrmalniekiem, kuri aizvadījuši vienu spēlei mazāk.

TEICAMA SASPĒLE. Abos vārtu guvumos Tolu Arokodarem (99) asistēja Krišs Kārkliņš (6). Jāņa Līgata foto