Valdība «saskalda» mediķus

- 5.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Koalīcijai viena no tās sprādzienbīstamākajām problēmām ir un paliek valstiskās veselības aizsardzības sistēmā strādājošajiem nepaceltās algas. Premjers un ministri cenšas ar to tikt galā gan ar labu, gan ar ļaunu. Rādās, pārsvarā ar ļaunu.

Tīri politiski un pat cilvēciski viņus var saprast – lai tiešām sakārtotu Latvijas medicīnu kaut cik pieklājīgā līmenī, tās budžetu (šogad, ja nemaldos, 1,37 miljardi eiro) vajadzētu pat dubultot. Tāpēc arī Krišjānis Kariņš, Jānis Reirs un Ilze Viņķele izmisīgi ignorē mediķu protestus un sargājas «neiedot velnam mazo pirkstiņu». Galu galā – kur tagad ir Māris Kučinskis un Anda Čakša, kas pirms pāris gadiem nozarē modināja labāku laiku cerības?

Vakar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība paziņoja: tā norobežojas no citu mediķu organizāciju izrādītā atbalsta valdības nostājai. Premjers un finanšu ministrs vēlas likumā noteikto darba samaksas pieaugumu ārstniecības personām piešķirt vien tad, ja tiek pieņemti viņu konkrēti nosacījumi.

Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija un Latvijas Māsu asociācija trešdien, tiekoties ar Kariņu, piekrita viņa teiktajam, ka «mediķu atalgojuma palielinājumam jānotiek vienlaikus ar uzlabojumiem veselības aprūpē un nodokļu sistēmā – veselības aprūpē ir paredzēta slimnīcu līmeņošana». Šīs trīs organizācijas vienojās ar Ministru kabinetu «par turpmāku sadarbību».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru