Vājo punktu definēšana

- 6.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Lai arī jauna gada iestāšanās būtībā nav nekas vairāk kā skaitļu nomaiņa cilvēku izdomātā kalendārā un attiecīgi tikpat kā neietekmē visdažādākās sabiedriskās, ekonomiskās, politiskās un cita veida tendences, sākoties jaunam kalendārajam gadam, tradicionāli tiek vismaz mēģināts saskatīt tajā ko gaišu un optimistisku.

Jau pienākušajā 2021. gadā galvenais optimisms nenoliedzami ir saistīts ar pamatotām cerībām ja ne pilnībā apturēt, tad vismaz jūtami ierobežot Covid-19 pandēmiju ar vakcinācijas palīdzību. Diskusijas šajā ziņā gan raisa fakts, ka visas pasaulē šobrīd pieejamās vakcīnas ir reģistrētas tikai ārkārtas izmantošanai, bet visas nepieciešamās drošības pārbaudes, pie tam arī ārkārtas režīmā, izstrādātāji sola pabeigt ne ātrāk kā šā gada decembrī, tomēr kopējais ieguvums nenoliedzami ir daudzkārt lielāks nekā iespējamie riski.

Tiesa, visai pasaulei vismaz šogad vakcīnu nepietiks, un visticamāk, ka daudzām valstīm nāksies samierināties vien ar simboliskām to devām, galvenokārt tādēļ, ka tās valstis, kuru rīcībā ir vakcīnas, par absolūtu prioritāti uzskata savu pilsoņu vakcinēšanu, un līdz brīdim, kamēr tas nebūs izdarīts, ar labdarību nodarboties negrasās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru