Vaidava pulcē triatlonistus un skrējējus

- 3.Jūlijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Nedēļas nogalē Vaidavā norisinājās tradicionālie sporta pasākumi – «Vaidavas triatlons» un skrējiens «Apkārt Vaidavas ezeram».

Triatlona sacensības, kuras vienlaikus bija arī Latvijas kausa 5. posms, sestdien pulcēja 213 šī sporta veida pārstāvjus. Dalībnieki startēja pēc grūtības četrās dažādās distancēs, paši mazākie veica bērnu distanci.

Galvenajā – tā sauktajā «Olimpiskajā» distancē (1,5 km peldēšana + 40 km velo + 10 km skriešana) par uzvaru cīnījās 32 vīri un viena dāma. Nepārspējams šajā distancē, jau otro gadu pēc kārtas, Vaidavā izrādījās daugavpilietis Artjoms Gajevskis («DTC Jaunība»), kurš finišēja pāris minūtes pēc divām stundām (2:03:17h). Otrais, atpaliekot no uzvarētāja trīs minūtes, finišu sasniedza Igors Gucanovičs («ironman.lv») no Babītes, bet trešajā vietā vēl pēc pusotras minūtes ierindojās valmierietis Jānis Melbārdis («Eži»). Startēja vēl trīs vīri ar Valmieras pierakstu – 5. vieta Artim Dāvidniekam (2:09:40), 26. vieta Artūram Šitam (2:42:05), bet Mārtiņš Apinis no distances izstājās. Vienīgajai dāmai – Ievai Pūcei no Rīgas kluba «Trigo», lai uzvarētu, vajadzēja tikai finišēt, un to viņa izdarīja pēc 2:36:12 h, apsteidzot arī virkni stiprā dzimuma pārstāvju.

Masveidīgākajā distancē (400 m peldēšana + 20 km velo + 4 km skriešana), startējot 97 triatlonistiem, triumfēja Danila Proščinko («DTC», Daugavpils) un Kristiāna Maskava (Rīga). Labāko desmitniekā arī mūsējie – Edgars Kokorevičs (6.v.), Rainers Zviedris (7.v.) un Matvejs Suharževskis (10.v.).

Dienu vēlāk 374 skrējēji kārtojās uz starta Vaidavas ciema Ziemeļvidzemes internātpamatskolas sporta laukumā. Vispirms paši mazākie – 96 no tiem piedalījās bērnu skrējienā. Sekojošajā lielajā skrējienā 11,7 kilometrus garo apli visātrāk šogad veica titulētais Renārs Roze no Ogres, distancē viņš pavadīja 39 minūtes un 39 sekundes. Pēc minūtes un 10 sekundēm otrais finišā ieskrēja cēsnieks Kārlis Vīksne, vēl pēc minūtes un 46 sekundēm distanci pabeidza Pārgaujas novadu pārstāvošais Kristaps Magone. Mūspuses ātrākās kājas šogad Agnim Stulpinskim no Valmieras, viņam ceturtā vieta (42:54). 7. vieta rubenietim Uģim Karasevam, jāpiebilst, ka šis viņam bija jau 20. skrējiens apkārt Vaidavas ezeram. 32. reize  šī bija Vaidavas rekordistam Valdim Tiltam, bet 28. – šī skrējiena lolotājam Jānim Dainim.

Ātrākās kājas starp dāmām šogad piederēja Klintai Lauskai no Balviem (46:25), otrā Agita Kaļva no Ķeguma (52:56) un trešā Alise Putraima no Limbažiem (53:15). 7. vietā ierindojās valmieriete Megija Stalberga (54:47), uzreiz aiz viņas Kocēnus pārstāvošā Laura Pētersone (55:05).

Šogad skrējienā tika ieviests jaunums – distances noslēgumā, tuvojoties «Vaidava Ceramics» darbnīcai, tika organizēts sprinta posms, kurā noskaidroja ātrākos skrējējus, kas uzskrēja «keramikas kalnā». Noskaidrojās divi uzvarētāji – vaidavietis Artūrs Kārkliņš un valmierietis Ivars Laktiņš, abi to veica 17 sekundēs, ātrākā no dāmām Laura Okmane, viņai kalns padevās 23 sekundēs.

Tradīcijām bagātais skrējiens Vaidavā norisinājās jau 38. reizi.

STARTĀ. 38. skrējienā «Apkārt Vaidavas ezeram» šogad piedalījās 258 dalībnieki. Elīnas Upītes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru