Vai tu rūpējies par savas sirds veselību?

- 30.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar, 29. septembrī, tika atzīmēta Pasaules Sirds diena. Manuprāt, šāda atzīmējamā diena noder kā atgādinājums tiem, kas ikdienā neaizdomājas par savas sirds veselību. Mūsu sirdij nav brīvdienu – tā sitas aptuveni 100000 reižu dienā. Tiek uzskatīts, ka sirds simbolizē cilvēka dzīvības centru. Viņa spēju priecāties par dzīvi, dzīvot saskaņā pašam ar sevi un ar apkārtējo pasauli. Mēs dzīvojam tik ilgi, kamēr pukst mūsu sirds. Par sirds veselību jārūpējas ļoti atbildīgi. 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) provizoriskā statistika liecina, ka 2020. gada pirmajā ceturksnī vairāk nekā pusē gadījumu iedzīvotāju mirstības cēlonis bija saistīts ar asins­rites sistēmas slimībām. 

Savukārt Pacientu biedrība «ParSirdi.lv» no 25. līdz 28. septembrim lietotnēs Facebook un Twitter veica aptauju par sirds veselību, tajā piedalījās 366 respondenti. Tā liecina, ka daudzi cilvēki Covid-19 uzliesmojuma laikā pievērsušies «neveselīgiem paradumiem». 36,6% aptaujāto vairāk laika pavadīja pie televizora ekrāniem un datoriem, 33% respondentu palielinājās stress darbā un uztraukums par ģimenes finansēm, savukārt 25,1% aptaujāto dzīvesveids kļuva mazkustīgāks. Pozitīvi vērtējams, ka 30,2% respondentu bija vairāk laika, ko pavadīt svaigā gaisā, bet 20,7% aptaujāto dzīvesveids kļuva sportiskāks.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru