Vācu delegācija pirmās skolas dienas svinībās

- 4.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā pagājušās nedēļas izskaņā ieradās delegācija no Gīterslo apriņķa Vācijā. Tika uzņemti 47 viesi, no kuriem lielākā daļa Latvijā un Valmierā viesojās pirmo reizi. Lielu interesi vācieši izrādīja par Zinību dienas svinībām Latvijas skolās. Ar pozitīviem iespaidiem viņi vakar aizlidoja uz mājām Vācijā.

Lielākoties delegācija visur devās kopā, iepazīstot vietējo kultūru un vēstures aspektus, bet 2. septembrī viesi sadalījās, lai pabūtu svinīgajos pasākumos Valmierā un tuvējo novadu izglītības iestādēs un gūtu daudzveidīgākus iespaidus.

«Ko Latvijā dara cilvēki no Gīterslo apriņķa? Mēs esam viena daļa no visas lielās delegācijas, kas katru gadu viesojas šajā reģionā. Mēs šīs dienas plānu speciāli veidojām tā, lai varētu būt pie jums (Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā – red.). Mēs to darām ar nolūku, lai cilvēki, arī skolēni justu, ka Valmiera un tuvējie novadi sadarbojas ar Gīterslo apriņķi Vācijā, ka šī sadraudzība pastāv. Varbūt arī šie mazie pirmklasnieki kādreiz atbrauks uz Vāciju. Šī ir ļoti svarīga diena mazajiem pirmklasniekiem. Vācijā saka, ka tagad sākas pavisam nopietna dzīve. Tas nozīmē, ka būs ļoti daudz jāmācās un ne jau tikai skolas laikā, bet visu turpmāko dzīvi. Bet skolā ir svarīgi ne tikai mācīties, bet arī gūt prieku,» teica Gīterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauers, uzrunājot klātesošos Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolā Zinību dienā. «Mēs esam ļoti pagodināti, ka varam būt šeit un tieši pie jums.»

Viņš uzsvēra, ka skolēni ir saposušies un viņu sejās var redzēt prieku, un ka viņi grib nākt uz skolu. Tradīcijas Vācijas skolās krietni atšķiras no mūsējām. Nav svinīga pasākuma un konkrētas dienas, kad tiek atsāktas mācības, piemēram, šogad Ziemeļreinā-Vestfālenē skolēni mācības uzsāka otrdienā, 27. augustā, uzreiz apmeklējot stundas. «Skolēni nenāk ar ziediem uz skolu, tā arī nav vācu tradīcija, bet pirmās klases skolēni pirmajā skolas dienā dāvanā saņem skolas tūtu, ko gatavo vecāki, iekšā ir gan saldumi, gan skolai vajadzīgās lietas,» tā Valmieras 5. vidusskolas direktore Rudīte Markus, kas koordinē sadraudzību ar Gīterslo apriņķi.

Iepriekš viesi pabija arī Vidzemes slimnīcā. Vizītes laikā saņemtas vērtīgas un noderīgas dāvanas – zaļš busiņš, vieglā automašīna mājas aprūpes nodrošināšanai, pacientu gultas un rotaļlietas bērnu rotaļu istabai. Delegācija no Gīterslo apriņķa apskatīja slimnīcas vecās telpas, kurās šobrīd vēl atrodas neiroloģijas nodaļa, un jauno slimnīcas daļu, kur atrodas jau pārbūvētā rehabilitācijas nodaļa, tāpat viņi redzēja arī bērnu slimību nodaļu, kuras jaunā veidola tapšanā ieguldījumu devusi Eiropas Savienība.

GĪTERSLO APRIŅĶA landrāts Svens Georgs Adenauers pateicībā par uzņemšanu spiež roku Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas direktorei Ivetai Rambolai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru