Vācu delegācija iepazīst plašās ārpusskolas aktivitātes

- 9.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas kolektīvs pagājušajā nedēļā pie sevis uzņēma delegāciju no Gīterslo apriņķa Hārzevinkelas ģimnāzijas Vācijā. Patlaban skolas galvenajā ēkā vēl notiek remontdarbi, līdz ar to par šīs vizītes mērķi tika izvirzīts – parādīt vācu skolēniem pieejamās ārpusskolas aktivitātes.

Nedēļu viesojoties Latvijā, delegācija apmeklēja Zinātnieku nakts pasākumus Rīgā, devās uz Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu un Jaunatnes centru «Vinda», paralēli tam skolēni un pavadošie skolotāji dzīvoja latviešu ģimenēs un iepazina latviešu kultūru. Hārzevinkelas ģimnāzijas pusē sadraudzību starp skolām koordinē Urte Rose de Vries, viņa, daloties iespaidos par redzēto, uzsvēra, ka Vācijā nav tik viegli pieejamas iespējas bērniem un jauniešiem attīstīt radošās spējas. Tādu, kāda mūsu izpratnē ir mākslas skola, Vācijā nav. Bērni stundās apgūst zīmēšanu un ar to saistītās lietas, bet, ja vēlas to darīt padziļinātāk, ir jāmeklē privātskola.

Arī mūzikas skola ir viena visā Gīterslo apriņķī, bet galvenokārt nodarbības notiek citur. Tās pedagogi dodas uz reģiona mazajām skolām, kur bērni un jaunieši var apgūt kāda instrumenta spēli, bet jārēķinās ar diezgan lieliem ieguldījumiem. Urte Rose de Vries pastāstīja, ka viņas meita apgūst klavierspēli, bet viena stunda maksā, sākot no 20 eiro, jo nav pašvaldības vai valsts līdzfinansējuma. Viņa minēja, ka bērni viņas reģionā lielākoties nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem vai, kā viņas meita, dzied korī, kas uzstāšanos papildina ar kustībām un katra mācību gada laikā uzved šovu.

IEPAZĪST ĀRPUSSKOLAS IESPĒJAS. VDMV direktore Inese Mētriņa viesiem no Vācijas stāsta par mākslas skolas darbību un tās skolēnu iesaisti Valmieras pilsētas zīmola aktivitātēs. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru