Vācijā atzīmē sadraudzības 25 gadu jubileju

- 22.Maijs, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas un Hārzevinkelas ģimnāzijas sadarbība tika apstiprināta 1994. gadā kā Valmieras un Gīterslo rajonu sadarbības sastāvdaļa. Tā pavēra jaunas iespējas gan skolotājiem, gan skolēniem iepazīt Vāciju, tās kultūru, tāpat uzņemt viesus pie sevis, tā stiprinot vācu valodas zināšanas.

«Toreiz es neticēju, ka šī sadarbība ilgs 25 gadus, jo skolu sadraudzība reti pastāv tik ilgu laiku,» svinīgajā pasākumā Hārzevinkelas ģimnāzijā maija sākumā uzsvēra tās bijušais direktors Alberts Deiterts, atceroties to laiku, kad viņa skola bija sākusi darboties tikai pirms diviem gadiem. Sarunā ar vācu mediju «Glocke» bijušais direktors uzsvēra, ka šāda sadraudzība ir svarīga, lai būtu plašāks skats uz pasauli.

«Sākoties Valmieras un Gīterslo rajonu sadarbībai, tika meklēti arī kontakti izglītības jomā. Sākotnēji sadarbības pamatā bija mērķis paskatīties, kā viss notiek ārzemēs – kultūra, tradīcijas, un parādīt sevi – mūsu labās lietas, kā tiek organizēts mācību process, un daudzos pašdarbības kolektīvus, bet tagad aizvien vairāk tiek domāts, lai katram apmaiņas braucienam būtu kāda pievienotā vērtība. Tiek izvirzīts konkrēts mērķis, kas tiek sasniegts vizītes laikā. Meklējam kopīgo un analizējam, ko mēs varam iemācīties no saviem sadraudzības partneriem,» tā sadarbību raksturo Valmieras Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons. Hārzevinkelas ģimnāzijas direktors Lamberts Austermanis uzsvēra, ka šī skolu sadraudzība ir īpaša, jo Valmieras Viestura vidusskola atrodas Austrumeiropā.

UZ NOZĪMĪGĀS JUBILEJAS SVINĪBĀM Vācijā devās Everita Groševa (no kreisās), Viktors Gammeršmidts, Ivars Briedis, Ina Grāvīte un Uldis Jansons. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru