Uzvara 50 minūšu trillerī Liepājā

- 10.Decembris, 2019
EDMUNDS ELKSNIS. Jāņa Lārmaņa foto

Svētdien lielisku panākumu Kurzemē guva Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti, kuri, atspēlējot 22 punktu deficītu, no tiem 20 ceturtajā ceturtdaļā, otrajā pagarinājumā pārspēja sīvākos pašmāju konkurentus gan Pafbet Latvijas – Igaunijas čempionātā, gan LBL čempionātā liepājniekus! Panākums jo vērtīgāks tāpēc, ka mūsējiem nācās iztikt bez stabilā uzbraukuma līdera Blumberga, bet mača finālsvilpi uz rezervistu soliņa ar piezīmju normu sagaidīja trīs starta piecnieka vīri Elksnis (45 min.), Dubults (33 min.) un Engers (32 min.).

BK LiepājaValmiera Glass/Vidzemes Augstskola 93:101 (20:14, 18:16, 27:15, 13:33, 9:9, 6:14)

Sākums itin cerīgs ar Engera 8 punktiem pēc kārtas, tomēr mača pirmajā pusē labāki mājnieki. Viesu snaiperiem nesokas ar metieniem (Vēverim 1/8, Elksnim 1/6 no spēles), liepājnieki ar saviem garajiem vīriem Šeļakovu, Sīpoliņu un Bārnīsu spiež uz groza apakšu, veiksmīga spēle uzbrukumā Hāzneram. Pēc 20 minūtēm 8 punktu deficīts – 30:38.

Pēc pārtraukuma laukumā turpina saimniekot mājnieki, pēc Hāznera trejača 29. minūtē panākot jau 22 punktu (65:43) pārsvaru. Engers 30 minūtes ļauj noslēgt tikai ar mīnus 20 punktiem – 45:65. Perspektīvas viesiem nav rožainas...

Vispirms tā, šķiet, nosprieduši tie Liepājas basketbolisti, kuriem jāspēlē laukumā. Vēl gan 33. minūtē pēc Bārnīsa 2/2 vēlreiz mīnus 20 (51:71) viesiem, taču tad viss pārmainās līdz nepazīšanai! Elksnis, kurš tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā gūst otro grozu mačā, piepalīdzot Vēverim un Krastiņam, čakli audzē valmieriešu punktu krājumu, un 37. minūtes beigās vairs tikai 3 punktu deficīts – 68:71. Jau malā ar piezīmju normu Sīpoliņš, tiesa, Hāzners un Pļavnieks ļauj mājniekiem atslābt – kad jāspēlē pamatlaikā 54 sekundes, liepājnieki vadībā ar 75:68. Viesiem apspriede, Engeru nomaina Riekstiņš. Bārnīsa piezīmei ar 2/2 atbild Elksnis – 70:75. Pļavniekam kļūda piespēlē, bet Elksnis trāpa trejaci – 73:75, kad vēl jāspēlē 41 sekunde. Arī Hāzneram trejacis – 73:78. Vēl 29 sekundes... Minūtes pārtraukums, pēc tam grozu gūst Krastiņš – 75:78. Vēl 20 sekundes... Elksnim piezīme, bet Pļavniekam 0/2, bumba Dubultam, bet Bārnīsam piezīme pret Elksni. Vēl 15 sekundes... Elksnis solidarizējas ar Pļavnieku (0/2), taču bumba atkal Dubultam, kurš piespēlē Riekstiņam, un tas teju ar mača beigu sirēnu no perimetra trāpa tā saukto sirēnlauzi – neizšķirts 78:78!

Pagarinājuma 1. minūtē ar 5 piezīmēm malā aiziet Dubults un arī Engers, taču mājniekiem tikai 81:78. Elksnim 2/2+2, un jau priekšā viesi – 82:81. Bārnīss un Hāzners atgriež vadību – 85:82, uz Elkšņa 2/2 atbild atbild Pļavnieks – 87:84. Elksnis ar 2+1 aizsūta malā Šeļakovu – 86:87. Jansons netrāpa trejaci, bet Krastiņš pārtver Pļavnieka piespēli, liekot sist piezīmi Saiksam. Krastiņš trāpa tikai otro sodiņu – 87:87. Atlikušajās 18 sekundēs Pļavnieka metienu bloķē un bumbu savāc Riekstiņš.

Pagarinājumu ar 2/2 sāk Riekstiņš, ar trejaci atbild Bārnīss – 89:90. Vēveris ar 1 sodiņu panāk līdzsvaru, tad atkal Elksnis ar 2+1 izvirza vadībā viesus – 93:90. Vairāk liepājnieki vadībā netiek! Spēlei nav gatavs Miška, tāds pats arī Ķuze. Vēl pēc Saiksa 2/2 pēc Elkšņa 5. piezīmes, kad liepājnieki pievelk līdz 92:94, taču minūti pirms otrā pagarinājuma beigām Valmieras liepājnieks alias Liepājas valmierietis Krastiņš ar trejaci nodzēš lukturi liepājniekiem tuneļa galā – 97:92. Viņš arī ar 2/2 pieliek punktu ļoti vērtīgajai uzvarai – 101:93!

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 29+7AB+8RP+4PB+6 kļūdas (ef. koef. +31), Krastiņš 22+7AB+3RP+2PB+1BM+5 kļūdas (+21), Dubults 15+10AB+2PB (+21), Vēveris 15+6AB+3PB (+7), Engers 12+4AB (+6), Riekstiņš 7+13AB+3RP+1BM (+17), Ābols 1 (+3). Liepājniekiem rezultatīvākie: Hāzners 22+8AB+3 kļūdas (+28), Bārnīss 17+9AB+4RP (+16), Šeļakovs 15+8AB+1BM (+21). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:57%, trīspunkti 28%:21%, sodi 68%:57%, AB 60:55, RP 17:20, PB 7:12, BM 1:2, kļūdas 22:15, komandu ef. koef. summas 85:106!

Ar šo lielisko uzvaru mūsējiem bilance 5-8 un pirmoreiz šosezon vieta play off zonā, jo pērnavieši (5-9) svētdien – arī pagarinājumā – viesos ar 99:102 zaudēja Kalev/TLU. Nākamais mačs mūsu komandai izbraukumā Jūrmalā, kur sestdien jātiekas ar mājniekiem (8-4). Par uzvaru!