eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas
Savaenergija

Uzmanību pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam DaibeZero

GU

Guntis Vīksna

Autors • 10.11.2020.

Uzmanību pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam DaibeZero
Burtu izmērs
Uzmanību pirmajam atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonam DaibeZero

Nākamā gada 20. un 21. februārī reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā Daibe un Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero.


Pasākuma patrons – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce norāda: «Atkritumu poligonos apglabājamo atkritumu apjoms ir būtiski jāsamazina un jāpalielina to pārstrādes īpatsvars.

Mūsdienu domāšana, radoša pieeja un atvērtība inovācijām ir ceļš, kas ved uz samilzušu vides problēmu risināšanu. Nozarēm, valsts pārvaldei un privātajam sektoram sadarbojoties, kopīgi jāatrod veids, kā pēc iespējas vairāk un produktīvāk saimnieciskajā apritē atgriezt izlietotos materiālus, piešķirot tiem otrreizēju vērtību, tādā veidā īstenojot aprites ekonomikas principus. 

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.