Uzmanību – migrējošās zosis!

- 17.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Strauji tuvojoties pavasarim, daudzviet laukos drīzumā atkal par vienu no problēmām kļūs migrējošo gājputnu postījumi zaļojošajiem sējumiem.

Biedrības «Zemnieku saeima» mājaslapā šajā sakarā ir izteikts atgādinājums lauksaimniekiem. Tajā teikts: «Ņemot vērā to, ka pagājušajā gadā tikai 140 saimniecības saņēma atļaujas veikt migrējošo zosu letālo atbaidīšanu, tad aicinām ZSA biedrus izvērtēt situāciju un nekavējoties rakstīt iesniegumus Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP) par iespējām saņemt atļaujas migrējošo zosu atbaidīšanai no sējumiem. Šogad atļaujas varētu tikt piešķirtas maksimums 180 saimniecībām. Iesniegumus var rakstīt arī tajos gadījumos, kad jums ir aizdomas, ka zosis varētu būt kādā no jūsu konkrētajiem ziemāju vai arī gaidāmajiem vasarāju laukiem.

PĒRN MAIJĀ. «Liesma» bija aculieciniece milzīga zosu bara pārdrošībai kādā no mūspuses sēto zālāju laukiem. Saimnieka braukāšana ar džipu no viena lauka malas uz citu un gājputnu trenkāšana rezultātus diemžēl nedeva, jo putni, it kā lauksaimnieka pacietību pārbaudot, zibenīgi veica pārlidošanas manevrus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru