Uz Tokiju – ar Daliņa zeķēm ceļasomās

- 22.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera pavadīja tālajā ceļā uz Tokijas olimpiādi savējos olimpiešus. Tēvs – treneris un dēls – soļotājs Aivars un Arnis Rumbenieki ir īsteni valmierieši, BMX braucēja Vineta Pētersone un viņas treneris Ģirts Kātiņš nāk no Smiltenes puses, bet Taurenē dzimušo Helviju Babri līdz BMX olimpieša līmenim Valmierā sagatavojis saldenieks Miks Puķītis. Šodien viņi visi kā viens ir mūsējie, tāpēc arī ceļavārdus improvizētā ceremonijā Livonijas laika pilsdrupu priekšā saņēma no Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un Valmieras Bērnu sporta skolas direktores Līgas Dzenes.

Jānis Baiks: «Esam ieradušies jūs visus sirsnīgi pavadīt uz tālo zemi Japānu, kur jūs aizstāvēsiet Latvijas godu. Liels prieks, ka pavadām jūs no Valmieras, jo jūs kā sportisti esat izmantojuši visas iespējas, ko mūsu pilsēta dod sportā, lai jūs tiktu tik tālu, ka varat pārstāvēt Latviju olimpiādē. Gribu jums dot līdzi arī kaut ko no Valmieras. Pirmais ir tas, ko jūs jau zināt, – ka Valmierā vienmēr ir labākie līdzjutēji un ka par jums īkšķus turēs droši vien visa Latvija, bet visciešāk – nu jau viss Valmieras novads. Mēs visi jutīsim jums līdzi kā par savējiem. Grūtāk būs ar BMX braucējiem – īkšķi būs jātur četros no rīta, Arnis laikam startēs drusku vēlāk – divpadsmitos vakarā. Ziniet, ka mēs domās esam ar jums! Jūs visi šobrīd esat labākajā fiziskajā formā, jums ir ļoti labi treneri, ir pieredze un ir iedots viss nepieciešamais. Galvenais, ko gribu novēlēt – lai jums ir veiksme! Ko jūs fiziski esat paši sasnieguši, tas jums viss ir, galvenais, lai arī veiksme ir ar jums, tad būs labs rezultāts!»

Katrs olimpietis līdz ar veiksmes vēlējumiem saņēma trīs lietas no Valmieras un nu jau no visa novada – īpašas baltas īsās zeķes, kuras Jānis Baiks, godinot 1932. gada Losandželosas olimpiādes sudraba medaļnieku – novadnieku Jāni Daliņu, nosauca par Daliņa zeķēm, Valmieras pilsētas medaļu un īpašu dzēriena pudeli.

Līga Dzene: «Katra sportista mērķis ir dalība olimpiskajās spēlēs, katra trenera sapnis – izaudzināt tādu audzēkni, kurš piedalītos olimpiskajās spēlēs. Jums šis mērķis un sapnis ir piepildījies. Man prieks un gandarījums, ka Arnim šis ir jau trešais olimpiskais sapnis, Aivaram – piektais, un esmu ļoti gandarīta, ka Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportisti šo sapni ir piepildījuši pirmo reizi. Bet es zinu, ka ceļš, ko jūs gājāt līdz brīdim, kad  saņēmāt Tokijas olimpisko spēļu ceļazīmi, nebija viegls. Tas bija grūts, smags un nogurdinošs ikdienas darbs treniņos, un droši vien arī ļoti daudz sviedru spaiņu ir izliets. Jums, sportisti, kopā ar treneriem ir nosprausti savi mērķi olimpiskajās spēlēs. Katram ir minimālā programma un arī maksimālā. Lai jums izdodas šos savus mērķus piepildīt! Valmiera, protams, sekos līdzi startiem olimpiskajās spēlēs, un šis ir vislielākais sporta pasākums pasaulē. Dienās, kad Latvijas sportisti izies uz starta, mūsu sirsniņas pukstēs daudzreiz straujāk un ātrāk, bet tad, kad uz starta iziesiet jūs – BMX Vineta un Helvijs, vieglatlētikā Arnis –, tad mūsu sirsniņas ne tikai pukstēs, tās dauzīsies, un mūsu īkšķīši būs daudzreiz ciešāk sažņaugti, jo mēs turēsim īkšķus par jums! Veiksmi jums, olimpieši, Valmiera ir un būs domās kopā ar jums!»

Guntis Vīksna, teksts un foto   


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru