Uz taupības ceļa

- 27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis rudens ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā nenoliedzami atnācis ar bažām par gaidāmo ziemu un nekaunīgi lielajiem rēķiniem par siltumu, elektrību, kas secīgi ietekmē arī visās pārējās dzīves jomas. Sākam taupīt!

Kā ar enerģētisko krīzi sais­tītos jautājumus risina Kocēnu apvienībā? Par to sarunā ar Kocēnu apvienības pārvaldes vadītāju DAINI SKUTELI un saimnieciskās nodaļas vadītāju VALDI SUHAREVU.

Vai iedzīvotāji satraukušies?

D.S.: Pašlaik sadārdzinājums vēl nav jūtams, situācija būs skaidrāka, kad oktobra beigās iedzīvotāji saņems pirmos rēķinus. 

Apkuri ar šķeldu pārsvarā centralizēti veic komunālā saimniecība, bet Bērzaines pagastā un Dikļos apkurina ar granulām. Tās esam iepirkuši jau vasaras sākumā. Mums bija līgums ar «Depo», un, kaut negribīgi, tas tika izpildīts par vecajām cenām – 160 eiro par tonnu. Tā ka ziemas sezonai esam sagatavojušies. Ar gāzi saistība ir tikai privātajām mājsaimniecībām. Ļoti daudzi iedzīvotāji jau raksta iesniegumus, grib pieslēgties centralizētajai apkurei ar šķeldu. Pirms gadiem tas nebija aktuāli, gāzes cenas bija daudz izdevīgākas. Salīdzinājums ar iepriekšējo gadu rēķiniem nav iepriecinošs. Diemžēl šajā ziņā pašvaldība nedrīkst palīdzēt. 

V.S.: Gāzes cenas prognozēt pašlaik nav iespējams, bet kāpums būs. Laikam kādu brīdi jostas jāsavelk... Tomēr dzirdam tendences pasaulē – var gaidīt cenu ievērojamu kritumu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru