Uz pusdienām pie eirokomisāra

- 19.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai gan pēc pērnā pavasara piedzīvojumiem biju teju vai nozvērējies uz Briseli turpmāk vairs nelidot, – nekad nesaki nekad. Pirms pāris nedēļām ļāvos pierunāties, jo kabineta kolēģim, tā kā viņš savulaik balsojis pret Latvijas dalību Eiropas Savienībā, Briseles apmeklējumu jautājumā ir strikta nostāja –  viņu uz turieni neviens pat ar koku neaizdzīšot. Nav taču liegts cēla mērķa – dzirdēt klātienē Eiropas komisāra kandidāta Valda Dombrovska uzstāšanos un iztaujāšanu – labad pastrādāt sestdien un svētdien. Tā arī tika darīts, bet, kad svētdienas vakarā savā e-pastā ieraudzīju gaidīto Naukšēnu Cilvēkmuzeja apsolīto rakstiņu, pēdējās stresa paliekas pazuda.

***

Pirmdienas rītā pēc principa kurš putniņš agri ceļas, agri visus «izbesī» darbā biju jau pirms astoņiem, pārsteidzot kolēģus, kuri tik agrā rīta stundā nav pieraduši redzēt mani, čakli klabinot klaviatūru. Līdz pusvienpadsmitiem obligātā programma izpildīta, bet vēl jākrāmē ceļasoma. No iepriekšējās pieredzes zināms, ka mana iecienītā kofera parametri ņemšanai līdzi salonā neatbilst, bet, ja to laikus nodod bagāžā, var lidot bez bēdu. Tā kā grupas organizatore Elīna uz vaicājumu, kā tērpties parlamenta apmeklēšanas laikā, bija atbildējusi, ka šlipse nav obligāta, taču žakete un pletkrekls būtu vēlami, izvēlos tomēr koferi, kur goda kārta mazāk burzītos, jo ceļā tomēr ērtāk džinsos un džemperī.

***

Lidostā tieši trijos, kā nolikts, slāju pa uzgaidāmo telpu, skatoties uz sēdvietām, kad zvana klausule un Elīna interesējas, kur es atrodos. Izrādās, ne uz to pusi esmu skatījies un pagājis garām  ceļabiedrenēm – Anitai Daukštei no NRA, Daigai Bitiniecei no Kuldīgas Kurzemnieka un Anitai Rozentālei no Bauskas Dzīves, kas gaida blakus liftam.  Taču Elīna, ieraudzījusi manu čemodānu, kļūst nopietna, jo par tik apjomīgu somu šajā reisā jāšķiras no 60 eiro. Vienīgais variants, kā neiebraukt neplānotos mīnusos – pārlikt mantību maisā ar Eiropas Tautas partiju grupas simboliku, bet tukšo koferi atstāt lidostas bagāžas glabātuvē.

DIGITĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ trešā no kreisās – Daiga Rokpelne. Elīnas Bīviņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru