Upeņu lapu vīns no Naukšēniem – gada labākais!

- 4.Decembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

28. novembrī restorānā «Pullman Riga Old Town» jau ceturto gadu Latvijā notika vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija «Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018». Kā jau katru gadu, arī šoreiz tika noskaidroti labākie vīni no vīndaru darinājumiem.

Pasākumā bija iespēja tikties ar 12 vīndariem un nogaršot vairāk nekā 90 augļu un ogu vīnu šķirnes. Skatei piedāvātie augļu, vīnogu, ogu vīni un sidri ir tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Parādes dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko apliecina arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli.

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par pašlaik piedāvājumā esošajiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Katrs no vīna skates apmeklētājiem tika aicināts nobalsot par sev tīkamāko dzērienu.

Un, lūk, rezultāti:

Labākais vīns «HoReCa» balsojumā

* Upeņu lapu vīns  (Naukšēni, vīndaris Jānis Baunis )

Labākais vīns tautas balsojumā

* Vīgriežu vīns (Cremon, vīndaris Jānis Mikans)

Šī gada «Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018» piedalījās šādas vīna darītavas un vīndari: Smilškalni (ZS «Smilškalni», Alvils Elksnis); Līgatnes Vīna Darītava (SIA «Līgatnes vīna darītava», Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA «Evi&Jo», Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA «Aizputes vīna darītava», Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA «Aiviekstes klēts», Oskars Žvagins); Jokas (SIA «Jokas Development», Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS «Pīlādži», Jānis Zilvers); Tērvetes vīni (SIA «Tērvetes veltes», Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK «Cremon 6», Jānis Mikāns); Mazburkas (SIA «Mazburkas», Gunta Niedra); Tēviņu Mājas vīns (SIA «Tēviņi», Ivo Immermanis); Naukšēni (SIA «Bauņu sēta», Jānis Baunis).

Pasākums vīndariem bija īpašs arī ar vēl kādu notikumu – mājaslapas www.latvijasvinature.lv atklāšanu.

Esam apvienojušies brīnišķīgā projektā «Latvijas vīna tūrisma attīstība», kur projekta mājaslapā «Latvijas vīna tūre»  ikviens varēs atrast informāciju par sev interesējošu vīna darītavu. Varēsiet lasīt ne vien par vīna darītavas izcelsmi, tradīcijām un katra vīna darīšanas metodēm, bet arī par katra vīndara lepnumiem un dzērienu piedāvājuma klāstu. Protams, katrs no vīndariem jūs gaidīs uz degustāciju, kuras pieteikšanai mājaslapā norādīti visi kontakti. Tāpat mājaslapā būs informācija par tuvāko tūrismu ar vīna darītavām.

UZVARA! Naukšēnietis Jānis Baunis ar 2018. gada Labākā vīna apbalvojumu. Jāņa Škapara foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru