Uguns novērošanas torņus aprīko ar novērošanas kamerām

- 14.Aprīlis, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Valsts meža dienests, kā zināms, uzrauga meža apsaimniekošanu, izmantošanu un medības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu visos mežos. Tāpat tas uzrauga un īsteno meža ugunsdzēsību un piedalās valsts meža politikas veidošanā.

Viena no Valsts meža dienesta pamatdarbības funkcijām ir meža ugunsapsardzība. To dienests uzrauga un īsteno arī meža ugunsdzēsību Latvijas teritorijā visās meža zemēs neatkarīgi no to īpašuma veida. Lai maksimāli efektīvi īstenotu šo uzdevumu, pa visu valsts teritoriju ir izveidots meža ugunsnovērošanas torņu un ugunsdzēsības staciju tīkls. Meža ugunsnedrošajā laikā meža ugunsgrēku atklāšanai regulāri izmanto ugunsnovērošanas torņus. Tajos ierasti tika algoti sezonas strādnieki, kam bija jābūt fiziski gana labā veselībā, lai katru dienu uzkāptu augstajā tornī, un arī gana redzīgam, lai pildītu šo atbildīgo novērošanas uzdevumu. Tiesa, pēdējos gados, tiekoties ar mediju pārstāvjiem, Valsts meža dienesta vadošie speciālisti neslēpa, ka, sākoties kārtējam ugunsnedrošajam laikam, dažviet mūsdienīgi sakārtotie un aprīkotie ugunsnovērošanas torņi palikuši bez apsargiem divu apstākļu dēļ: sezonas strādnieku algošanai nepieciešamā finansējuma nepietiekams daudzums dienesta budžetā un arī augstajām prasībām atbilstošu cilvēku trūkums.

GAIDA SAVU KĀRTU. Šis ugunsgrēku novērošanas tornis Valmieras – Rūjienas ceļa malā vēl tikai gaida savu attālinātās novērošanas kameru, bet gan jau jaunās tehnoloģijas uz palikšanu uzkāps arī Ziemeļvidzemes ugunsnovērošanas torņos. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru