Ubagošana vai neubagošana Valmierā

- 30.Novembris, 2016
Valmierietis
Laikrakstā

Starp daudzām un dažādām baidīšanām pirms neilga laika interneta portālos un dažādos  ziņu kanālos parādījās vēstīšana, ka  arī Valmierā nu ir uzradušies ubagi, kas mācoties virsū lieliem un maziem, vairāk gan vīriešiem nekā sievietēm, vēl vairāk tiem, no kuriem ir cerība kaut ko dabūt, nekā tiem,  par kuriem jau pa gabalu redzams, ka pašiem gandrīz nekā nav.

Izskan arī ieteikšana pēc ubagu pamanīšanas tūdaļ saukt pašvaldības vai lielo policiju, lai tā atbilstoši Valmieras pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumu Sevišķās daļas 19. punktam par ubagošanu aizdomās turamajam izsaka vien  brīdinājumu, vai  arī uzreiz ķeras pie protokola rakstīšanas, lai varētu uzlikt  līdz par 20 eiro lielu naudas sodu

Nav gan dzirdēts, ka kādam valmierietim šāds sods būtu uzlikts. Varbūt tādēļ, ka tāda uzlikšana ubagošanas apjomus tieši dubultotu. Šajā nodarbē iesaistītajam tad taču vajadzēs ievākt naudiņu ne tikai savai iecerētajai vajadzībai, bet, cenšoties būt  tikpat likumpaklausīgam kā pārējie valmierieši, arī soda nomaksai.

Iespējams, ka arī pieķert kādu  šī 19. punkta pārkāpšanā  nav tik vienkārši, jo pat biezos likumu foliantos precīzi ubagošanas jēdziens nav noformulēts.

Ja arī kaut kur ir, uzdrošinos apgalvot, ka tas ir par pusgadsimtu atpalicis no ubagošanas progresīvajām tendencēm un iespējām.

Ir jābūt patiešām dzīves dziļi apskādētam, lai mūsdienās ar tumšām brillēm uz acīm un baltu spieķīti rokā vēl sēdētu pie baznīcas vai tirgus plača un sagaidītu, kad garāmgājēji palielā cepurē iemetīs pa skanošai monētai.

SAKOPTA VIETA. Meža parka nostūrī, kur  ne vienu vien trauku neubagi tukšojuši, ne tukšā tara, ne atkritumi  apkārt nemētājas. Viss  savākts atkritumu maisos.

Komentāri
Pievienot komentāru