U14 vieglatlētu sasniegumi ziemas sezonā

- 1.Marts, 2019

18. janvārī vienpadsmit Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi treneres Paulas Rozenvaldes vadībā devās uz Limbažu sporta halli, lai cīnītos par iespēju iekļūt U14 Latvijas čempionātā. Atlases kritēriji pavisam vienkārši – katras disciplīnas pieci labākie bērni izcīna sev dalību Latvijas čempionātā U14 vieglatlētikā.

Sacensību diena sportistiem bija ļoti veiksmīga – septiņi audzēkņi ieguva tiesības startēt čempionātā: Paula Lužinska izcīnīja 1. vietu 60 m (8.48 s), viņa palika nepārspēta arī 300 m (47.31 s); 300 m augsto 4. vietu ieguva Aivita Cipruse (52.30 s); Agate Trauberga ieņēma 2. vietu 60 m (8.90 s); 60 m/b 3. vietu ieguva Elija Eglīte (10.96 s), šajā pašā distancē Aivita Cipruse ieguva 5. vietu (11.09 s); 1000 m Sanijai Ramonai Ābeltiņai 2. vieta (3:43.54 s); augstlēkšanā Kristena Deine, pārvarot augstumu 1,35 m, ieguva 2. vietu, Elija Eglīte ar 1,30 m – 3. vietu; tāllēkšanā zēniem Ralfs Tomsons ar lielisku lēcienu 4,56 metru tālumā ieguva augstvērtīgo 2. vietu.

Pārējie dalībnieki no Valmieras, kuri netika pirmajā piecniekā, arī pārspēja savus personīgos rekordus vai bija tuvu tiem.

Pašas svarīgākās sacensības, Latvijas čempionāts U14 grupai vieglatlētikā, notika 3. februārī Rīgas sporta manēžā. Čempionātā piedalījās sportisti no visas Latvijas, un konkurence bija ļoti liela. Valmieriešu uzdevums bija uzskriet savus personīgos rezultātus, un to realizēja visi sportisti.

Vislabāk veicās Paulai Lužinskai, kura 300 m skrējienā ieņēma 3. vietu (45.74 s), bet 60 m palika 6. vietā (8.55 s).

Pārējo audzēkņu rezultāti: Agate Trauberga 60 m 18. vieta (8.82 s); Aivita Cipruse 300 m 20. vieta (51.13 s) un 60 m/b 23. vieta (11.36 s); Elija Eglīte 60 m/b 13. vieta (10.75 s) un augstlēkšanā 23. vieta (1,20 m); Ralfs Tomsons tāllēkšanā 16. vieta (4,27 m); Kristena Deine augstlēkšanā 4. vieta (1,35 m); Valmieras meiteņu stafetes (4x160 m)  komanda ieguva 5. vietu.

Pēc nedēļas, 10. februārī, Rīgas sporta manēžā U14 vecuma grupas vieglatlēti tikās nākamajās sacensībās – Maxima Jaunatnes kausā. Dalībniekiem bija jāveic trīs disciplīnas jeb bērnu trīscīņa: tāllēkšana no vietas, 60 m un 200 m skrējiens, kur visas disciplīnas vērtēja kopā.

Izcils sasniegums Paulai Lužinskai – 2. vieta un Ralfam Tomsonam – 6. vieta. Arī pārējie valmierieši startēja labi: Agate Trauberga 28. vieta; Kristena Deine 30. vieta; Elija Eglīte 33. vieta;  Aivita Cipruse 47. vieta; Monta Zariņa 50. vieta.

Valmieras Bērnu sporta skolas U14 vecuma grupas audzēkņi ziemas sezonas sacensībās guvuši augstvērtīgus rezultātus Latvijas mērogā. Sveicam audzēkņus par sasniegumiem un vēlam veiksmi, gatavojoties vasaras sezonai!

PAULA LUŽINSKA uz pjedestāla trešā augstākā pakāpiena Latvijas U-14 čempionātā. Gunta Bērziņa foto