Turpinās ieguldīt infrastruktūras uzlabojumos

- 23.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par aizvadītā gada nozīmīgāko veikumu un šā gada iecerēm «Liesmai» stāsta Rūjienas novada domes priekšsēdētājs GUNTIS GLADKINS.

Rūjienas simtgadei veltītajos vēstures materiālos ir ziņa, ka 1921. gada 2. maijā Rūjenes domes sēdē, apspriežot jautājumu par Rūjenes pilsētas pievienošanu pie Valkas apriņķa, nolēmuši: gan satiksmes, gan arī stratēģiskā ziņā Rūjenes pievienošana pie Valkas ir NEVĒLAMA. Pērn, iebilstot pret VARAM publiskoto administratīvi teritoriālās reformas projekta ieceri pievienot Rūjienas novadu Valkas apvienotajam novadam, ne tikai pieņēmāt līdzīgu lēmumu, bet ar savu argumentēti strikto «NĒ!» Rūjienas vārdam likāt noskanēt visas valsts mērogā. Cik tālu tikts ar projekta otro lasījumu Saeimā? Aizvadītais gads paņēma ļoti daudz enerģijas no mums visiem. Izmantojot demokrātiskas valsts pilsoņu tiesības, Rūjienas novada nostāju valdības iecerētajā administratīvi teritoriālajā reformā pārliecinoši pauda dažādas sociālās grupas – jaunieši, pensionāri un arī uzņēmēji. Vienaldzīgo nebija! Vietējo uzņēmēju un pašvaldības organizētā iedzīvotāju parakstu vākšana un brauciena nodrošināšana, lai arī Rūjienas novads būtu pārstāvēts reformas ieceres protesta akcijā pie Saeimas nama, kā arī iedzīvotāju tikšanās Rūjienas kultūras namā ar VARAM ministru Juri Pūci nepārprotami apliecināja novada iedzīvotāju saliedētību un vēlmi pašiem lemt par savu rītdienu. Arī novada domes darbiniekiem, veicot vairākkārtēju saraksti ar VARAM un prasot teritoriālās reformas projekta skaidrojumus, pamatojumus, tas nenoliedzami bija smags, laika un resursu ietilpīgs process, kuru, ja nebūtu VARAM projekta kļūdu, varētu izmantot daudz lietderīgāk. Lai vai kā, bet arī mūsu ierosinājumi un lēmumi laikus nonāca Saeimas deputātu darba grupā, kurā, kā zināms, top VARAM administratīvi teritoriālās reformas projekta labojumi otrajam lasījumam, kas nolikts uz marta otro pusi. Turpināsim sekot līdzi notikumu tālākajai gaitai.

GIDA LOMĀ. Par neparastu tradīciju kļuvušas iedzīvotāju tikšanās – ekskursijas ar Rūjienas novada domes priekšsēdētāju, lai kopīgi dotos izbraucienā ar autobusu pa novada teritoriju un dabā skatītu jau paveiktos, iesāktos un vēl veicamos darbus. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru