Tūristus piesaista neskartā daba un bagātīgā vēsture

- 30.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvien nopietnāk Beverīnas novada pašvaldībā tiek domāts, kā piesaistīt ceļotājus un tūristus, kā plašajā piedāvājumā izcelt teritorijas leģendas, notikumiem pilno vēsturi un krāšņo dabu. Tūrisma speciāliste Ilze Dauvarte dalījās domās par aktuālākajiem darbiem un iemīļotākajām tūristu apskates vietām, kā arī nākotnes iecerēm.

Tūrisma vietu popularizēšana

Tūrisma speciāliste norāda, ka darbu daudz, pieejama plaša vēsturiskā informācija, tomēr tā jāapstrādā un jārestrukturizē, lai interesentiem tā būtu pieejamāka. Ir savākts daudz materiālu, kas ietver gan vēstures faktus, gan ievērojamu cilvēku dzīves stāstus, gan dabas un citus apskates objektus. Daļa ir publicēta novada mājaslapā, bet daudz vēl atrodas mapēs. «Viens no akcenta punktiem būs novadpētniecība, dabas un vēstures objektu apsekošana, apzināšana un aktualizēšana,» skaidro tūrisma speciāliste.  «Ir izveidojusies laba sadarbība ar Valmieras Tūrisma informācijas centru. Lai tūrisms attīstītos, ir jābūt kontaktā ar apkārtējiem novadiem. Jāturpina uzlabot informācijas pieejamību un norāžu izvietošanu dabā. Nesen apmeklēju semināru, kurā akcentēja, ka vienkārši dalīšanos medijos ar bildi vai nelielu stāstu nevar uzskatīt par publicēšanu, ir jādomā par materiālu izdošanu, jāorganizē izstādes par vēstures tēmām. Mēs paši būsim pārsteigti par to, cik esam bagāti,» skaidro Ilze Dauvarte.

Visas iespējas apkopotas vienuviet

Jau šobrīd Beverīnas novada tūrisma piedāvājums apkopots mājaslapā turisms.beverina.lv. Informācija tiek papildināta un atjaunota, aktualizēti darba laiki un telefona numuri, pievienotas ziņas par jauniem pakalpojumiem un to sniedzējiem. «Saistošais elements ir novada uzņēmēji – tie piedāvā nakts mītnes vai interesantas brīvā laika nodarbošanās iespējas, piemēram, Ežu šķūnis vai zirgu izjādes, nupat tika atklāts jauns aktīvās atpūtas objekts – Lāzerparks ar ļoti aizraujošām spēlēm gan bērniem un jauniešiem, gan arī pieaugušajiem,» tā tūrisma speciāliste. «Jāpievērš uzmanība norāžu un zīmju sakārtošanai un uzturēšanai. Tāpat jādomā par esošo maršrutu aktualizēšanu un jaunu radīšanu. «Beverīnas novadā ir pāris takas, un tagad top jauns starptautisks maršruts Mežtaka, kas aptuveni 30 kilometru garumā iet cauri Beverīnas novadam.»

BEVERĪNAS NOVADS pie sevis ceļotājus aicina ar krāšņo dabu un stāstiem apvītajiem namiem, piemēram, pagastmāju, kurā atjaunota arī Mūrmuižas Tautas universitātes darbība. Guntara Sviļa foto

Komentāri
Pievienot komentāru