Trotuāri pilni dzejas

- 13.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rudenī skolēni atgriežas skolas solos pēc siltās vasaras, kokiem lapas sāk krāsoties oranžākas, kā arī, svinot dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu, vairāk nekā 50 gadus septembris ir dzejas mēnesis. Atzīmējot šo nozīmīgo faktu, Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni rakās cauri dzejas kalniem, meklējot sev tīkamākās rindas, ko trešdien viņi rakstīja uz Valmieras pilsētas trotuāriem un deklamēja sabiedriskajā transportā, bet jau nākamajā trešdienā ikviens gaidīts pasākumā «Dzejas slams» baudīt skolēnu jaunradi un performances.

Sajūtās pēc pilsētā notikušās akcijas dalījās latviešu valodas skolotāja Sarmīte Rudzīte: «Mums skolā notiek dzejas lasīšanas stundas un uz klasi tiek atnesta kilogramiem dzeja, un skolēni paši meklē interesantas dzejas rindas. Grupās argumentē, diskutē, pamato vietas izvēli un izvēlas vienu. Dzejoļi nav izvēlēti nejauši, tā ir rūpīga atlase. Kopumā gāja diezgan labi. Dzejoļu bija daudz, pāri 80 vai pat pie 100. Prieks par to, ka lietus nelija.» Akcentējot skolas gaidāmo 100 gadu jubileju, skolēniem bija aicinājums dzejas rindas veltīt VVĢ, klāt rakstot VVĢ100.

Ja neesi pamanījis skolēnu veikumu, dzejoļus vari meklēt Valmieras ielās – pilsētas centrā, pie Dzirnavu ezeriņa, pie centra tilta, uz Rīgas ielas, sākot no Valmieras skeitparka līdz pat rātslaukumam, pie Valmieras Drāmas teātra, Vidzemes Augstskolas, autoostas – līdz ar krītu rakstītās rindas nav noskalojis lietus. Arī septītklasnieki, kas akcijā piedalījās pirmo reizi, jutās pacilāti un priecīgi.

Jau otro gadu  jaunieši dzejoļus deklamēja vairākos Valmieras pilsētas maršrutu autobusos. «Pēc dzejas lasījumiem autobusā skolēni atgriezās un bija ļoti gandarīti, jo viņu lasītajos dzejoļos daudzi ir klausījušies un aplaudējuši,» norāda Sarmīte Rudzīte.

«IEDZER, BRĀLI! Laiki grūti, dzīves ērkšķi nikni dur.» Tādas Eduarda Veidenbauma dzejas rindas 10.c klases skolēni bija izvēlējušies rakstīt Beātes ielas sākumā pie Olympic Casino un naktskluba «Multiklubs» durvīm. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru