Trīssimt vārdu un gramatiski stiķi

- 18.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rudenīgam lietum ik pa laikam uzlīstot, sestdien Latvijā daudzi dažāda vecuma ļaudis piedalījās nu jau tradicionālajā Pasaules diktāta rakstīšanā – kā vēsta mediji, vairāk nekā pusotrs tūkstotis cilvēku.

Protams, nav skaitīts, cik aizrautīgo to darīja neklātienē, savam priekam, ar televīzijas vai radio starpniecību. Valmierā devīto Pasaules diktātu latviešu valodā Vidzemes Augstskolas auditorijā rakstīja 23 cilvēki, no skolēniem līdz cienījama vecuma ļaudīm. Attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar diasporām ārpus Latvijas, – tāds ir oficiāli formulētais iniciatīvas mērķis, bet ikgad procesā brīvprātīgi priecīgi iesaistās arvien jauni rakstītāji. Tātad – aizraujoši!

AUDITORIJĀ. Rakstītāji augstskolas solos Valmierā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Arī Lasītājs - 19.Oktobris, 2023 - 16:45

Raksta autore gan arī ar gramatiku labos draugos nav. Virsrakstā jābūt "Trīssimt vārdu un gramatisku stiķu", jo ģenitīvs, kas prasās pēc skaitļa vārda, attiecināms arī uz vārdiem aiz un...

arī valmierietis - 19.Oktobris, 2023 - 18:08

Lasītāja kungs, lai nu kam jūs pārmestu, bet ne šai kundzei. Niansēs neizplūdīšu, bet viņas latvju gramatikas bagāža pret jūsējo būs kā vagons pret ragaviņām.

Arī Lasītājs - 19.Oktobris, 2023 - 23:50

In reply to by arī valmierietis

Šoreiz nebūs gan, jo neviens vēl nav atcēlis prasību aiz skaitļa vārda "simts" nākamos lietvārdus rakstīt ģenitīvā!!!!!

Arī Lasītājs - 19.Oktobris, 2023 - 23:59

Tad jau ragaviņās sēž arī tie, kas rakstījuši latviešu gramatikas mācību grāmatu 6. klasei: "Ar pamata skaitļa vārdiem desmits, simts, miljons, tūkstotis un miljards nākamos lietvārdus parasti lieto daudzskaitļa ģenitīvā"

arī valmierietis - 21.Oktobris, 2023 - 21:25

Lasītāja kungs, atslēgas vārds Jūsu skaidrojumā šoreiz - parasti. Pie tā arī paliksim. Jo daźiem stiķiem ar 300 vārdiem sakara nekāda.

Arī Lasītājs - 21.Oktobris, 2023 - 22:03

In reply to by arī valmierietis

Piekrītu, ka šoreiz neesmu izvēlējies pareizo atslēgas vārdu, kurš precīzāk ir "vienmēr", taču, kā jau teikts, ģenitīvā rakstāmi arī visi turpmākie aiz komata un pat "un" sekojošie vārdi, ja vien teikumā netiek iestarpināts kāds vārds, kurš jau pieļauj izmantot citus locījumus. Šis virsraksts būtībā ir teikums ar vienlīdzīgiem teikuma locekļiem, uz kuriem, kaut tie rindotos 33 viens aiz otra, nekādu izņēmumu nedrīkst būt!