Trīs mīļākās lietas Latvijā un Amerikā – dziesma, deja un teātris

- 21.Jūnijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Latvieši ir visā plašajā pasaulē. Tur viņus aizvedusi dzīve, gadījums, liktenis… kā nu kuru, bet laiku pa laikam viņi pārbrauc mājās – dažs pavisam, cits paciemoties. Īpašs iemesls vienmēr ir Dziesmu svētki, kuros ārzemju latviešu mākslinieciskie kolektīvi ir kā sevišķi grezna poga pie Latvijas svētku apģērba. 

Šodien, kad iznākusi avīze, Naukšēnu meitene GUNDEGA OZOLA-BITE Amerikā pārcilā līdzņemamās lietas un liek tās koferos, lai drīz dotos uz Latviju viesizrādēs kopā ar Sanfrancisko Jauno teātri un, protams, arī uz Dziesmu svētkiem.

Saruna ar Gundegu, jau esot ceļajūtīs un priecīgā satraukumā par drīzo atkalredzēšanos, par teātri un latviskumu tur, Amerikā.

Kad tu aizbrauci uz Ameriku? 

Atbraucām uz Ameriku 2005. gadā abi ar dēlu Robertu, kam tobrīd bija 12 gadi. Gandrīz biju pabeigusi Pedagoģijas institūtu Liepājā, un prakses laikā skolā sapratu, ka būt par skolotāju – tas nav man. Strādāju Naukšēnos un Rūjienā par veikalu tīkla «Dzirnavas» vadītāju. Audzināju dēlu. Biju palikusi viena un neredzēju lielu jēgu nekam, tāpēc arī es saņēmos pārbraukt. Mana labākā draudzene, kura tad jau piecus gadus dzīvoja ASV, iepazīstināja mani ar vienu Amerikas latvieti. Var teikt, ka es ieprecējos Amerikā.

Jāņos pie Klusā okeāna.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru