Trīs lielākās vērtības: ģimene, kolektīvs, rūpnīca

- 11.Jūlijs, 2013
Viesis
Laikrakstā

Šis gads rit Valmieras stikla šķiedras rūpnīcas 50. gadskārtas zīmē. 1963. gada jūlijā rūpnīcā ieguva pirmo stikla šķiedras pavedienu.

Atmiņās par saviem 28 ražīgiem darba gadiem Valmieras lielākajā uzņēmumā dalās viena no ražotnes zelta fonda ļaudīm — DZINTRA BĒRZIŅA.  Visai sarežģītajā darba procesā kolēģi viņu raksturojuši: lietu sakārtotība un kustību elegance.

Attēlā:

DZINTRA BĒRZIŅA: — Savai rūpnīcai dzimšanas dienā novēlu, lai arī nākotnē VSŠ vārds lepni skan pasaulē, lai uzņēmums ir bagāts ar gudriem, saprotošiem darba devējiem un tādiem darbiniekiem, kas ar mīlestību dara savu darbu.

No Vidrižiem uz Valmieru

Dzintras dzimtā vieta ir Vidrižu pagasta Noriņas. Viņa, ģimenes pastarīte, uzauga trīs brāļu sabiedrībā. Meitenei bija tikai septiņi gadi, kad tēvs aizgāja pa mūžības taku. Tālāk visi darbi gūlās uz mātes un bērnu pleciem. Tas norūdīja un iemācīja darba tikumu.

Par Valmierā jaunuzcelto lielo rūpnīcu Dzintrai pastāstījusi kādreiz uzņēmumā, pilsētā un visā Latvijā slavenā operatore Rita Teriņa. Rita prasmīgi reklamējusi jauno rūpnīcu un darbaroku nepieciešamību tajā. Arī Dzintru vilinājušas izaugsmes perspektīvas, tādēļ viņa atstājusi savas Noriņas, desmit  pabeigtās klases skolā un devusies uz Valmieru. Šādu lēmumu sekmējusi arī toreizējā kārtība — lauku bērniem pēc vidusskolas jāstrādā kolhozā.

Valmierā lauku meitene pirmo gadu nodzīvojusi pie Ritas Teriņas, līdz rūpnīca uzcēla kopmītnes Smiltenes ielā. Dzintra atceras: —  Kopmītnēs dzīvojām divistabu dzīvoklī. Katrā istabiņā četras meitenes. Saimniekojām kopīgā virtuvē. No katras dzīvokļa iemītnieces iemācījos daudz jauna. Kopmītnēs iepazinos ar savu pirmo mūža draudzeni — stalto kurzemnieci Maiju Zaķi. Mūsu draudzība pastāv jau 49 gadus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru