Trīne, Pīlēns, Sivēntiņš — Fatmagula, Tomātiņš

- 8.Decembris, 2017
Viesis
Laikrakstā

Katram no mums ir savs brīvā laika hobijs un vaļasprieks — vieniem tā ir kolekcionēšana, sportošana, makšķerēšana, ceļošana vai dārzkopība, citiem savukārt pašdarbība vai kulinārija. Valmieras bērnudārza «Buratino» audzinātājas, vadītājas vietnieces audzināšanas darbā INETAS VANAGAS nedēļas nogales nu jau daudzu gadu garumā paiet, atraktīvi vadot dažādus pasākumus un kāzas. Par Inetas neskaitāmām pārvērtībām notika mūsu saruna — sprīdi pirms viņas došanās ciemos pie lieliem un maziem latviešiem Minsterē.

Kad un kā aizsākās sarīkojumu un ballīšu vadīšana?

Manai meitai pašlaik ir trīsdesmit, un, kad sāku vadīt pirmos pasākumus bērniem, viņai bija pieci. Mana mūža profesija ir bērnudārza audzinātāja. Visu laiku esmu palikusi uzticīga bērnudārzam «Buratino». Kad uz šo pirmsskolas iestādi savu dēlu sāka vest populārā kultūras darbiniece, daudzu pasākumu vadītāja Līga Stebere, viņa bija mani ievērojusi, tādēļ, gatavojoties Ziemassvētku eglītēm, uzaicināja līdzdarboties savā aktieru brigādē. Tā sākās manas pārvērtības un izdarības. Pirms 16 gadiem, kad Līga rīkoja savu pirmo vakara vadītāju konkursu Valmieras pagasta «Vanagos», viņai vajadzēja kādu, kas konkursā startētu no Valmieras. Piekritu! Tā dzima Trīne — viens no maniem joprojām populārākajiem tēliem pieaugušo auditorijai. Maisam, kā sacīt, gals bija vaļā, un pēc konkursa Trīni jau regulāri aicināja uz dažādiem sarīkojumiem: jubilejām, korporatīvajām ballītēm un pat svinīgiem sarīkojumiem. Togad saņēmos un novadīju arī pirmās kāzas. Tas bija izaicinājums, jo vēl nezināju, kas un kā jādara, lai kāzu svinības ne tikai jaunajam pārim, bet arī viesiem paliktu atmiņā uz mūžu. Izdevās! Un šogad oktobrī novadīju jau... simtās kāzas!

Cik tēlos jau ir nācies pārvērsties?

Bērnu auditorijās esmu bijusi Ruksis, Zaķis, Sienāzis, Pīlēns, Vardulēns, Minjons, Sniegbaltīte, tagad Raganiņa, bet pieaugušo pasākumos un ballītēs mani galvenokārt pazīst kā Trīni un jautro čigānieti Fatmagulu. Šovasar — Latvijas pirmajos Tomātu svētkos Brenguļos — biju sārts un apaļš Tomātiņš. Katrs no šiem tēliem ir prasījis savu daļu izdomas un izdarību, tādēļ nav problēmu tajos ielēkt arī pēc gadiem. Dabas māte man ir devusi prasmi pārveidot ļoti bērnišķīgu balsi, tādēļ ātri kļūt par kādu no bērnu rotaļu draugiem man nav ne mazāko problēmu. Jāļauj tik vaļa iztēlei! Nesen kāda mamma savam dēlam dzimšanas dienā lūdza pārsteigumu. Tad nu skolā, jubilāra klasē, negaidot ieradās Pirāti! Tās tik bija ovācijas!

TRĪNE. Viņa arī Ineta Vanaga. Ievas Vanagas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru