Trikātā kuplos īpašs ceriņš

- 23.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trikātas centrā blakus ķēniņa Tālivalža piemineklim iestādīts ceriņš novadnieka senatora Jāņa Kalaca piemiņai. Tā ir Augstākās tiesas un administratīvo tiesu dāvana trikātiešiem administratīvās justīcijas simtgadē. 

Jānis Kalacs bija viens no administratīvās justīcijas pamatlicējiem Latvijā – Latvijas Senāta Administratīvā departamenta senators 1922. – 1940. gadā un departamenta priekšsēdētājs 1934. – 1940. gadā. Viņš dzimis 1868. gadā Trikātas pagastā, tādēļ arī viens no administratīvās justīcijas simtgades ceriņiem iestādīts viņa dzimtajā novadā. Šo ceriņu dāvināja Augstākā tiesa, kas ir Latvijas Senāta darba un tradīciju turpinātāja. 

Klātesot Trikātas pamatskolas skolēniem, skolotājiem un pagasta iedzīvotājiem, ceriņu skvērā pie Trikātas saietu nama iestādīja Senāta Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, senatore Jautrīte Briede un Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu nama priekšsēdētājs Guntars Ploriņš. Par Jāni Kalacu plašāk pastāstīja Trikātas novadpētniece Inga Boškina.

CERIŅU STĀDOT, novadpētniece Inga Boškina klātesošajiem pastāstīja par trikātieti Jāni Kalacu. Valmieras novada pašvaldības foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru